Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > İçecek Tarifleri


Kavunun yumuşak kısmını bir kaseye alıyoruz. Çekirdeklerini de kaseye alıyoruz.
Kavun Şerbeti Tarifi

 

Kavun parçaları ve çekirdeklerinin üzerine biraz şeker gezdirerek döküyoruz.

 
Kavun Şerbeti Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

Kavun
Toz Şeker
Soğuk Su
Taze Nane

 
Hazırlanışı:
 
Kavunun yumuşak kısmını bir kaseye alıyoruz. Çekirdeklerini de kaseye alıyoruz.

Kavun parçaları ve çekirdeklerinin üzerine biraz şeker gezdirerek döküyoruz. Bu şekilde 1 gece bekletiyoruz. Dinlenen kavun parçaları ve çekirdeklerini doğrayıcıdan iyice geçiriyoruz.

Tencerenin üzerine bir süzgeç yerleştiriyoruz. Süzgece doğrayıcıdaki karışımı boşaltarak süzgeçten geçiriyoruz. Bu arada üzerine biraz soğuk su dökerek süzgeçten daha kolay geçirebilirsiniz.

Burada kavunlu karışım tam süzülmediği için sürahiye alırken tekrar süzgeçten geçiriyoruz. Böylece tam süzülmüş olacaktır. Kavun şerbetinin kıvamına göre soğuk su ekleyebilirsiniz.

Sürahiye birkaç tane de taze nane yaprakları atıyoruz. Servise hazırlıyoruz.
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kavun şerbeti tarifi, oktay usta kavun şerbeti tarifi, kavun şerbeti tarifi oktay usta, şerbet tarifleri, içecekler, osmanlı şerbetleri, tarçınlı erik şerbeti, yemek oyunları, eyüp kemal sevinç kimdir, eyüp kemal sevinç nerede, yemek sepeti, yemek oyunları, eyüp kemal ve mutfak akademisi, özel tarifler, muz şerbeti, doğum günü tarifleri, soğuk içecekler, şerbet nedir, şerbet ustası, şerbet nasıl yapılır, şerbetin faydaları, sıcak içecekler, oktay usta ve özel tarifler, ramazan şerbeti, oktay usta ve içecek tarifleri, enfes içecek tarifleri, reyhan şerbeti, nar çiçeği şerbeti, turunç şerbeti, demirhindi şerbeti, faydalı içecekler

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker