Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tatlı Tarifleri


Karıştırma kabına unu boşaltıyoruz. Üzerine tuz ve şekeri ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Unun ortasını açıyoruz.
Cevizli Pekmezli Mektup Tatlısı Tarifi

 

Hamuru yoğurmaya başlıyoruz. Kulak memesi kıvamında bir hamur hazırlıyoruz. Hazırladığımız hamuru dinlenmeye bırakıyoruz.

 
Cevizli Pekmezli Mektup Tatlısı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

Yarım Çay Bardağı Zeytinyağı
2 Yemek Kaşığı Yoğurt
1 Adet Yumurta
4 Su Bardağı Un
2 Tatlı Kaşığı Toz Şeker
1 Fiske Tuz
İç Harcı İçin:
Ceviz
Kızartmak İçin:
Sıvıyağ
Üzeri İçin:
Ceviz
Pekmez

 
Hazırlanışı:
 
Karıştırma kabına unu boşaltıyoruz. Üzerine tuz ve şekeri ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Unun ortasını açıyoruz. Ortaya yumurtayı kırıyoruz. Zeytinyağını ve yoğurdu boşaltıyoruz.

Hamuru yoğurmaya başlıyoruz. Kulak memesi kıvamında bir hamur hazırlıyoruz. Hazırladığımız hamuru dinlenmeye bırakıyoruz. Ardından yumurta büyüklüğünde bezelere ayırıp, yuvarlıyoruz. Hamur bezelerinin üzerine un serperek merdane yardımıyla tatlı tabağı büyüklüğünde açıyoruz.

Hamurun kenarlarını kare şeklinde kesiyoruz. Hamurun ortasına çekilmiş cevizden alıyoruz. Zarf şeklinde kapatıyoruz. Kapattığımız yer altta kalacak şekilde düz bir tabağa diziyoruz. Tüm hamur bezelerini aynı şekilde hazırlıyoruz. Geniş bir tavaya tatlılarımızı kızartmak için bolca sıvıyağ döküyoruz.

Yağ kızdıktan sonra tatlılarımızı alt üst çevirerek kızartıyoruz. Kızarttığımız tatlılarımızı servis tabağına alıyoruz. Üzerine pekmezi gezdirerek döküyoruz. Son olarak dövülmüş ceviz de serperek tatlılarımızı servise hazırlıyoruz.
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

cevizli pekmezli mektup tatlısı tarifi, oktay usta cevizli pekmezli mektup tatlısı, pratik mektup tatlısı tarifi, hindistan cevizli tatlı, kolay mektup tatlısı tarifi, adnan tatlav kimdir, adnan tatlav nerede, adnan tatlav kiminle, oktay usta ve adnan tatlav, siirt yemek tarifleri, siirt mutfağı, tatlı tarifleri, kek tarifleri, çift cevizli tatlı tarifi, oktay usta yemek tarifleri, ahmet aydın kimdir, siirt valisi ahmet aydın, oktay usta ve ahmet aydın, ahmet aydın nerede, ahmet aydın kiminle, cevizli tatlı tarifleri, cevizli tatlılar, cevizli tatlı oktay usta, incirli tatlı, tatlı tarifleri, cevizli kurabiye, şerbetli tatlılar, haşhaşlı cevizli tatlı tarifi, kalbura bastı

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker