Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Paçaları iyice yıkıyoruz. Tencereye paçaları haşlamak için su dolduruyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz.

 

Tenceredeki suyun ilk kaynamasından oluşan köpükleri üzerinden alıyoruz. Bir müddet kaynadıktan sonra tenceredeki suyu boşaltıyoruz.

 
Paça Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
2 Adet Dana Paça
Defne Yaprağı
Tane Karabiber
Sarımsak
Sirke
Su
Tuz

 
Hazırlanışı:
 
Paçaları iyice yıkıyoruz. Tencereye paçaları haşlamak için su dolduruyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz.

Su kaynadıktan sonra dana paçalarını tencereye atıyoruz. Tenceredeki suyun ilk kaynamasından oluşan köpükleri üzerinden alıyoruz. Bir müddet kaynadıktan sonra tenceredeki suyu boşaltıyoruz.

Paçaları tekrardan yıkıyoruz. Paçaları düdüklü tencereye alıyoruz. Üzerini geçecek kadar su dolduruyoruz. Soğanı iri parçalar halinde doğrayarak tencereye alıyoruz. Tane karabiber atıyoruz.

Defne yaprağı atıyoruz. Tuz serpiyoruz. Yaklaşık olarak 1,5 saat kadar kısık ateşte pişiriyoruz. Daha sonra düşüklüğü ocaktan alıyoruz. Suyunu ayrı bir tencereye süzüyoruz. Paçaları da bir tabağa alıyoruz.

Paçalar soğuduktan sonra iliklerini ve kenarındaki et parçalarını çıkarıyoruz. Doğrayıp, tenceredeki paça suyunun üzerine alıyoruz. Tencereyi ocağa alıyoruz. Tuz serpiyoruz. 5-10 dakika adar kaynatıyoruz. Bu arada sarımsakları ezip bir tabağa alıyoruz.

Üzerine de biraz sirke döküyoruz. Ocak'ta kaynayan çorbanın altını kapatıyoruz. Servis kâsesine çorbayı dolduruyoruz. Üzerine de sarımsaklı sirkeyi karışımdan kaşıkla biraz döküyoruz.

Çorbamızı servise hazırlıyoruz. İsteğinize göre çorbaya sarımsaklı sirkeyi karışımdan dökmeyebilirsiniz.
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

paça çorbası tarifi, oktay usta paça çorbası tarifi, paça çorbası tarifi oktay usta, paça çorbası faydaları, paça çorbası nasıl yapılır, bulamaç çorbası, paça çorbası yapılışı, kelle paça çorbası, oktay usta ve yeşil elma, işkembe çorbası, kelle çorbası, çorba tarifler, çorba nedir, çorba ustası, oktay usta ve kolay çorbalar, yemek oyunları, ezme kabak çorbası, yemek sepeti, mithat körler nerede, kolay çorba tariif, pratik çorba tarifi, sebze çorbası, etli çorbalar, tavuk sulu çorbalar, mercimek çorbası, domates çorbası, mantar çorbası, kremalı çorbalar, mithat körler kimdir, kolay yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker