Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Salata Tarifleri
Geniş bir tavaya su dolduruyoruz. Su kaynadıktan sonra üzerine tuz serpiyoruz. Sirke döküyoruz.
Rokalı Semizotlu Çılbır Tarifi

 

1-2 dakika daha kaynatıyoruz. Ardından yumurtaları tavaya kırıyoruz.

 
Rokalı Semizotlu Çılbır Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

6 Adet Yumurta
1 Demet Semizotu Yaprağı
1 Adet Domates
1 Demet Roka
1 Kase Yoğurt
Çılbırı Pişirmek İçin:
4 Yemek Kaşığı Sirke
Tuz
Su
Üzeri İçin:
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
Toz Kırmızı Biber

 
Hazırlanışı:
 
Geniş bir tavaya su dolduruyoruz. Su kaynadıktan sonra üzerine tuz serpiyoruz. Sirke döküyoruz.

1-2 dakika daha kaynatıyoruz. Ardından yumurtaları tavaya kırıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, yumurtaların tabaya yakın bir şekilde kırılmasıdır.

Yumurtaları tavaya kırdıktan sonra ocağın altını hızlandırıyoruz. Yumurta sarılarının kıvamı kayısı kıvamına olana kadar pişiriyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Bu arada semizotu yapraklarını servis tabağına alıyoruz.

Roka yapraklarını da servis tabağına yerleştiriyoruz. Domatesi küp küp doğrayıp, salata kasesine alıyoruz. Üzerine çırpılmış yoğurdun birazını gezdirerek döküyoruz. Pişen yumurtaları kevgirle dikkatlice alarak yoğurdun üzerine yerleştiriyoruz.

Yumurtaların üzerine zeytinyağını gezdirerek döküyoruz. Kalan yoğurdu da üzerine gezdirerek döküyoruz. Ayrı bir tarafta tereyağını küçük bir tavada eritiyoruz.

Üzerine toz kırmızı biber atıp, ocağın altını kapatıyoruz. Yoğurdun üzerine tereyağını dökerek yemeğimizi servise hazırlıyoruz.
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

rokalı semizotlu çılbır tarifi, rokalı semizotlu çılbır tarifi oktay usta, oktay usta rokalı semizotlu çılbır tarifi, çılbır tarifi oktay usta, ıspanaklı çılbır tarifi, mithat körler nerede, çılbır nasıl yapılır, özel tarifler, resimli çılbır tarifi, çılbır yemek tarifi, krep tarifi, aperatif yemek tarifleri, salata tarifi, mithat körler kimdir, kırmızı soğanlı roka salatası, kolay çılbır tarifi, aperatif yemek tarifleri, sebze salataları, sebze yemekleri, rokanın faydaları, çılbır nedir, çılbır ustası, mezeler, içecekler, mercimek salatası, yemek oyunları, çılbır yapımı, çılbır yemek, mithat körler ve eskişehir yemekleri, çılbır yemekleri, yemek sepeti, oktay usta ve yeşil elma

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker