Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Parti Tarifleri


Karıştırma kabına oda sıcaklığında yumuşayan tereyağını alıyoruz. Üzerine yumurtayı kırıyoruz.
Kalem Kurabiye Tarifi

 

Tereyağı eridikten sonra üzerine vanilyayı ve kabartma tozunu ilave ediyoruz.

 
Kalem Kurabiye Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Yumurta
100 Gram Tereyağı
1 Çay Bardağı Pudra Şekeri
1 Paket Vanilya
Yarım Paket Kabartma Tozu
Aldığı Kadar Un
Kırmızı Gıda Boyası
Mavi Gıda Boyası
Sarı Gıda Boyası
Yeşil Gıda Boyası

 
Hazırlanışı:
 

Karıştırma kabına oda sıcaklığında yumuşayan tereyağını alıyoruz. Üzerine yumurtayı kırıyoruz.

Pudra şekerini boşaltıyoruz. Yoğurmaya başlıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine vanilyayı ve kabartma tozunu ilave ediyoruz. Hamurun kıvamına göre azar azar un ekliyoruz.

Kulak memesi kıvamında bir hamur hazırlıyoruz. Hazırladığımız hamuru iki eşit parçaya ayırıyoruz. Hamur bezelerinden biri, diğerinden büyük olacaktır. Gıda boyalarının sayısına göre, küçük olan hamurdan bezeler koparıp, yuvarlıyoruz.

Daha sonra hamur bezelerinin üzerine gıda boyalarından damlatıyoruz. İyice yoğuruyoruz. Diyelim ki 4 çeşit gıda boyamız varsa, küçük olan hamuru 4 eşit bezeye ayırıp, yuvarlıyoruz. Daha sonra her hamur bezesine ayrı ayrı gıda boyalarından damlatıp, hamuru yoğuruyoruz.

Renklendirdiğimiz hamurlardan küçük küçük parçalar kopartıp, kalem uzunluğunda uzun fitiller hazırlıyoruz. Bir kenarda bekletiyoruz. Diğer büyük olan parça hamurun üzerine un serperek merdane yardımıyla dikdörtgen ve ince bir şekilde açıyoruz.

Açtığımız hamurdan iki parmak kalınlığında şeritler kesiyoruz. Kestiğimiz 2 parmak kalınlığında ki hamurların ortalarına renkli şerit hamurları yerleştiriyoruz. İleri geri hareket ettirerek hamuru kalem şeklinde sarıyoruz. Renkli hamuru uç kısmından çıkartarak şekil veriyoruz.

Daha sonra yağlı kağıt serdiğimiz fırın tepsisine diziyoruz. Ardından önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz. Kurabiyeler in üzeri pembeleşmeye başladıktan sonra çıkartabilirsiniz. Yaklaşık olarak 15 dakika pişirmeniz yeterli olacaktır.

Fakat her fırının ısı derecesi farklı olacağı için, kurabiyeleri kontrol ederek pişiriyoruz. Kurabiyeleri ister küçük boyda isterseniz büyük boyda da hazırlayabilirsiniz. Burada gıda boyasından isterseniz iki renk de kullanabilirsiniz. Çeşitliliği kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kalem kurabiye tarifi, oktay usta kalem kurabiye tarifi, değişik kurabiye tarifleri, kurabiye nedir, çay saati ikramları, yeemk sepeti, kurabiye ustası, yemek oyunları, tatlı kurabiye tarifleri, kolay kurabiye tarifleri, reçel dolgulu kurabiye, tuzlu kurabiye tarifleri resimli, oktay usta kurabiye tarifleri, tuzlu kurabiye tarifleri, pasta tarifleri, tuzlu kurabiye, kurabiye tarifleri un kurabiyesi, kolay tuzlu kurabiye tarifleri, parti tarifleri, tırtıl kurabiye, doğum günü tarifleri, kek tarifleri, pratik kurabiye, kolay kurabiye tarifleri kakaolu, pratik kolay kurabiye tarifleri, kolay kurabiye tarifleri margarinsiz, hindistan cevizli kurabiye, güzel kolay kurabiye tarifleri, özel tarifler, kolay kurabiye tarifleri margarinsiz, kolay pasta tarifleri, en güzel kurabiye tarifleri, nefis kurabiye tarifleri, pudra sekerli kurabiye tarifi, tuzlu kurabiye

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker