Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Kuzu gerdanları iyice yıkıyoruz. Bir müddet suda bekletip, tekrar yıkıyoruz. Daha sora tencereye alıyoruz.
Elbasan Tava Tarifi

 

Üzerini geçecek kadar su koyup, 15-20 dakika kadar haşlıyoruz. Haşladığımız suyu boşaltıp, tekrar su dolduruyoruz.

 
Elbasan Tava Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kilogram Kuzu Gerdan
2 Adet Soğan
1 Paket Mantar
Sıvıyağ
Karabiber
Tuz
Sosu İçin:
1 Su Bardağı Un
1 Kase Yoğurt
2 Adet Yumurta
1 Su Bardağı Et Suyu
Karabiber
Tuz
Üzeri İçin:
Kaşar Peyniri

 
Hazırlanışı:
 

Kuzu gerdanları iyice yıkıyoruz. Bir müddet suda bekletip, tekrar yıkıyoruz. Daha sora tencereye alıyoruz.

Üzerini geçecek kadar su koyup, 15-20 dakika kadar haşlıyoruz. Haşladığımız suyu boşaltıp, tekrar su dolduruyoruz. Bu arada tencereye defne yaprağı ve biraz tane karabiber atıyoruz. Soğanı bir kaç iri parçaya kesip, tencereye alıyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz.

Etler haşlandıktan sonra, etleri ayrı bir tabağa alıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Et suyunu da sebzelerden süzdürüp bekletiyoruz. Bir miktarını yemeğimizde, kalanını da çorbalarımızda kullanıyoruz. Etler soğuduktan sonra kemiklerinden ayırıp didikliyoruz.

Ayrı bir tarafta soğanları söğüşlük doğruyoruz. Mantarları da ince ince doğruyoruz. Geniş bir tavaya biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine soğanları alıyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine mantarları ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Mantarlar suyunu çektikten sonra didiklediğimiz etleri ilave ediyoruz.

Karıştırarak kavuruyoruz. Etlerin pişmesine yakın değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Hazırladığımız yemeğimizi dikdörtgen cam fırın kabına boşaltıp, yayıyoruz. Üzeri için sos hazırlıyoruz. Kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Yumurtaları kırıyoruz. Soğuyan 1 su bardağı et suyunu boşaltıyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz.

Unu da ekledikten sonra çırpma teliyle iyice karıştırıyoruz. Cam fırın kabındaki yemeğimizin üzerine sosu gezdirerek döküyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz. Yemeğimizin pişmesine yakın üzerine kasar peyniri rendesi serpiştiriyoruz. Kaşar peyniri eriyip kızarana kadar tekrar pişirip, yemeğimizi servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

elbasan tava tarifi, oktay usta elbasan tava tarifi, elbasan tava oktay usta, pratik elbasan tava tarifi, kolay elbasan tava tarifi, yemek sepeti, yemek oyunları, elbasan tava yapılışı, elbasan tava nasıl yapılır, esat özata kimdir, tavuklu elbasan tava tarifi, esat özata nerede, esat özata kiminle, oktay usta ve esat özata, nilgün kasapbaşoğlu kimdir, nilgün kasapbaşoğlu nerede, nilgün kasapbaşoğlu kiminle, elbasan tava, oktay usta ve nilgün kasapbaşoğlu, esat özata ve nilgün kasapbaşoğlu, tavuklu elbasan tava, kuzu elbasan tava, elbasan tava video, elbasan tava resimli, elbasan tava malzemeleri, sebzeli ciğer tava, oktay usta yemek tarifleri, kek tarifleri, pasta tarifleri, kurabiye tarifleri, poğaça tarifleri, börek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker