Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Ayrı kâselere buğday ve börülceyi ıslıyoruz.
Reyhanlı Çorba Tarifi

 

Bir kaç saat bakliyatlar ıslandıktan sonra ayrı ayrı tencereye alıyoruz. Üzerlerini geçecek kadar su dolduruyoruz.

 
Reyhanlı Çorba Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Kase Börülce
1 Yemek Kaşığı Un
1 Su Bardağı Buğday
1 Su Bardağı Et Suyu
Kuru Reyhan
Tuz
Sıvıyağ
Su

 
Hazırlanışı:
 

Ayrı kâselere buğday ve börülceyi ıslıyoruz.

Bir kaç saat bakliyatlar ıslandıktan sonra ayrı ayrı tencereye alıyoruz. Üzerlerini geçecek kadar su dolduruyoruz. Haşlıyoruz.

Ayrı bir tarafta ayrı bir tencereye biraz sıvıyağ alıyoruz. Tereyağını da ekliyoruz. Ardından unu ilave ediyoruz. Kavuruyoruz. Unun kokusu çıkana kadar kavuruyoruz. Daha sonra soğuk et suyunu ilave diyoruz. Karıştırıyoruz.

Bu arada haşlanan buğdayı suyuyla birlikte üzerine boşaltıyoruz. Börülcenin de suyunu süzerek ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Tuz serpiyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz.

Çorbanın kıvamına göre sıcak su ilave ediyoruz. Çorbamız kaynayıp, kıvamın aldıktan sonra kuru reyhan serpiyoruz. Çorbamızı servis kâsesine alarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

reyhanlı çorba tarifi, oktay usta reyhanlı çorba tarifi, reyhanlı çorba tarifi oktay usta, sevcan orhan ve yeni albümü, çorbalar, domates çorbası, yayla çorbası, çorba tarifleri oktay usta, ezogelin çorbası, resimli çorba tarifleri, reyhanlı sulu köfte, yemek tarifleri, yemek sepeti, sevcan orhan kimdir, kolay çorba tarifleri, pratik kolay çorba, oktay usta kolay çorba tarifleri, sevcan orhan nerede, reyhanlı buzlu çoban salatası, kolay çorba tarifleri resimli, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, yemek oyunları, resimli çorba tarifleri, kolay yemek tarifleri, domates çorbası, kolay çorba tarifi, pratik çorba tarifi, irmikli bulgur köftesi, reyhanın faydaları, taze sebzeli çorba, patates çorbası, kremalı çorbalar, tavuk sulu çorbalar, şehriye çorbası

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Oktay Ustam Yemek Tarifleri Mobil Uygulaması
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker