Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Tavuk ciğerlerini kuşbaşı şeklinde doğruyoruz. Biberlerin iç çekirdeklerimi ayıklıyoruz.
Kağıtta Ciğer Kebabı Tarifi

 

İri küpler şeklinde doğruyoruz. Patatesin ve havucun kabuklarını soyup, iri küp şeklinde doğruyoruz.

 
Kağıtta Ciğer Kebabı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
1 Adet Kabak
1 Kilogram Tavuk Ciğeri
2 Adet Havuç
6 Adet Mantar
1 Adet Kırmızı Biber
2 Adet Patates
3 Adet Köy Biberi
3 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Tutam Taze Kekik
Karabiber
Sıvıyağ
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Tavuk ciğerlerini kuşbaşı şeklinde doğruyoruz. Biberlerin iç çekirdeklerimi ayıklıyoruz.

İri küpler şeklinde doğruyoruz. Patatesin ve havucun kabuklarını soyup, iri küp şeklinde doğruyoruz. Kabakların kabuklarını iyice yıkayıp, soymasan iri küpler şeklinde doğruyoruz.

Soğanı da küp küp doğruyoruz. Mantarı doğruyoruz. Geniş bir tavaya biraz sıvıyağ alıyoruz. Üzerine soğan ve havucu ilave ediyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Soğanların rengi değiştiren sonra üzerine patates, kabak ve biberleri ekliyoruz. Kavuruyoruz.

Ardından mantarları ekliyoruz. Mantarlar suyunu bırakıp çekene kadar karıştırıyoruz. Değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Karıştırıyoruz. Sebzeleri yarı kıvamda pişiriyoruz. Ocağın altını kapatıyoruz. Ayrı bir tavaya biraz sıvıyağ döküyoruz.

Üzerine doğradığımız tavuk ciğerleri alıyoruz. Kavuruyoruz. Değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Kavuruyoruz. Ciğerler piştikten sonra ocağın altını kapatıyoruz. A4 kağıt ebatlarında bir kaç tane yağlı kağıt kesiyoruz.

Yağlı kağıdın ortasına biraz sebzelerden yerleştiriyoruz. Üzerine de birkaç tane ciğer alıyoruz. Değirmenden tuz ve karabiber kırıyoruz. Taze kekik yaprakları yerleştiriyoruz. Kağıdı dikkatli bir şekilde kapatıyoruz.

Yağlı kağıtları fırın tepsisine diziyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kağıtta ciğer kebabı tarifi, oktay usta kağıtta ciğer kebabı tarifi, kağıtta ciğer kebabı tarifi oktay usta, ciğer kebabı terbiyesi, arnavut ciğeri mezesi, ciğer kebabı nasıl yapılır, ciğer sote, ciğer tarifi, ciğer yemekleri, ciğer kebabı kaç kalori, sevcan orhan kimdir, ciğer kebabı tarifleri, yeemk sepeti, pideli yaprak ciğeri, sevcan orhan nerede, yemek oyunları, oktay usta ve etli yemek tarifleri, kebap tarifleri, fırın yemekleri, sevcan orhan ve son albümü, dana ciğer yemekleri, ciğer tava, tavuk ciğer yemekleri, sebzeli ciğer tava, ciğer kavurma, ciğer yahni, arnavut ciğeri, ciğer sote, ciğer yemekleri oktay usta

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker