close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Pilav Tarifleri


Geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Tel şehriyeleri tencereye alıp, kavuruyoruz.
Çikolata Soslu Pilav Tarifi

 

Şehriyeler kavrulduktan sonra üzerine yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinçleri tencereye alıyoruz.

 
Çikolata Soslu Pilav Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Su Bardağı Pirinç
2 Yemek Kaşığı Tel Şehriye
2 Yemek Kaşığı Toz Şeker
Sıvıyağ
Tarçın
Sıcak Su
Üzeri İçin:
Çikolata Sos

 
Hazırlanışı:
 

Geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Tel şehriyeleri tencereye alıp, kavuruyoruz.

Şehriyeler kavrulduktan sonra üzerine yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinçleri tencereye alıyoruz. Tahta kaşıkla kavuruyoruz. Şekeri ilave ediyoruz. Biraz da tarçın serpip, karıştırıyoruz.

Bir müddet pirinçleri kavurduktan sonra kıvamına göre sıcak su ekliyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.

Pilavımız piştikten sonra biraz dinlendiriyoruz. Servis için küçük bir kâseyi ıslatıyoruz. Kaseye pilavdan dolduruyoruz. Düz bir servis tabağına kâseyi ters çeviriyoruz. Üzerine çikolata sos döküyoruz. Servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

çikolata soslu pilav tarifi, oktay usta çikolata soslu tarifi, çikolata soslu tarifi oktay usta, tarçınlı pilav mardin, pratik safranlı pilav, mantarlı pilav, pilav salatası, oktay usta ve yeşil elma, yemek sepeti, tarçınlı cevizli pilav nasıl yapılır, baklalı iç pilav, havuçlu ve tarçınlı etli pilav, oktay usta ve yeşil elma, tarçınlı pilav nasıl pişirilir, tarçınlı pirinç pilavı, iç pilav, kuş üzümlü pilav, pilav çeşitleri, hamsili pilav, şehriyeli pilav nasıl pişirilir, pilav nasıl yapılır, pilav tarifi, sizden gelen yemek tarifleri, oktay ustanın pilav tarifi, milföyde etli pilav, çikolata soslu pilav, pratik pilav tarifi, yöresel yemek tarifleri, yemek oyunları, makarna tarifleri, salatalar, mezeler

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker