Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Kış Hazırlık Tarifleri
Kırmızı biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Daha sonra fırın tepsisine diziyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında közlüyoruz.
   
Kışlık Kırmızı Biber Hazırlığı Tarifi

 

Fırında çıkardığımız biberlerin ilk sıcaklıkları çıktıktan sonra kabuklarını soyuyoruz.

 
Kışlık Kırmızı Biber Hazırlığı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Kilogram Kırmızı Biber
Yarım Kilo Domates
8 Adet Acı Sivri Biber
1 Baş Sarımsak
Tuz
Toz Şeker
Sirke
Su
Sıvıyağ

 
Hazırlanışı:
 

Kırmızı biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Daha sonra fırın tepsisine diziyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında közlüyoruz.

Fırında çıkardığımız biberlerin ilk sıcaklıkları çıktıktan sonra kabuklarını soyuyoruz. Ayrı bir tarafta yarım kilo domatesin kabuklarını soyup, doğrayıcıya alıyoruz. Üzerine sarımsakları ekliyoruz. Üzerine biberleri de ekledikten sonra doğrayıcıdan geçiriyoruz. Tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz.

Üzerine püre haline gelen bu karışımı boşaltıyoruz. Biraz tuz ve şeker serpiyoruz. Az da su ekliyoruz. Bir miktar da sirke döküyoruz. Tenceredeki karışımı ocağa alıp, kaynatıyoruz. 2-3 dakika kaynattıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz.

Kabuklarını soyduğumuz kırmızı biberleri kavanozlara paylaştırarak yerleştiriyoruz. Üzerlerine de kaynaştığımız karışımız paylaştırarak dolduruyoruz. Sos, bekledikten kırmızı biberlerin arasına dağılıp, lezzetini verecektir.

Kavanozların ağız kısmını temizleyip, sıkıca kapatıyoruz. Kavanozları dikkatlice ters çeviriyoruz. 1 gece bu şekilde bekletiyoruz. Daha sonra serin bir ortamda kullanacağımız zamana  kadar bekletiyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kışlık kırmızı biber hazırlığı tarifi, kışa hazırlık tarifler, kışlık biber hazırlığı, kışlık tarifler, yemek sepeti, yemek oyunları, kışlık domates sos hazırlığı, sizden gelen tarifler, kışlık kırmızı biber közlemesi, kışlık kırmızı biber konservesi, kışlık kırmızı biber turşusu, kışlık kırmızı biber közlemesi konservesi, acılı ezme tarifi, kışlık kırmızı biber sosu nasıl yapılır, kavanozda kışlık kırmızı biber közlemesi, kışlık kırmızı biber közlemesi oktay usta, melemenlik sos tarifi, kışlık kırmızı biber kavanozda

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Kış Hazırlık Tarifleri
Geriİleri
#
Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker