Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Börek Tarifleri


Patlıcanları köz tavasına alıyoruz. Alt üst çevirerek közlüyoruz.

 

Közlediğimiz patlıcanları düz bir servis tabağına alıyoruz. Patlıcanların kabuklarını soyuyoruz.

 
Köz Patlıcanlı Pastırmalı Börek Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Paket Pastırma
3 Adet Yufka
1 Yumurta Akı
4 Adet Patlıcan
300 Gram Kaşar Peyniri
Kızartmak İçin:
Sıvıyağ
Servisi İçin:
Renkli Yeşillik
Çeri Domates

 
Hazırlanışı:
 

Patlıcanları köz tavasına alıyoruz. Alt üst çevirerek közlüyoruz.

Közlediğimiz patlıcanları düz bir servis tabağına alıyoruz. Patlıcanların kabuklarını soyuyoruz. Patlıcanları ince ince doğruyoruz. Üzerine tuz serpip, harmanlıyoruz.

Ayrı bir tabağa da kaşar peynirini rendeliyoruz. Yufkaları tezgaha seriyoruz. 6 eşit üçgen parçaya kesiyoruz. Üçgen yufkaların geniş kenarına ilk önce patlıcanları paylaştırarak yerleştiriyoruz. Daha sonra üzerine kaşar rendesi ekliyoruz.

Son olarak da pastırma yerleştiriyoruz. Yufkalarımızı sigara böreği şeklinde rulo sarıyoruz. Böreğin uç kısmını yumurta akına batırıp, kapatıyoruz. Tavaya böreklerimizi kızartmak için sıvıyağ döküyoruz.

Yağ kızdıktan sonra böreklerimizi tavaya alarak kızartıyoruz. Kızarttığımız börekleri servis tabağına alıyoruz. Böreğimizin yanından karışık yeşillik ve çeri domatesle servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

köz patlıcanlı pastırmalı börek tarifi, oktay ysta köz patlıcanlı pastırmalı börek tarifi, köz patlıcanlı pastırmalı börek tarifi oktay usta, paçanga böreği, fırında pastırmalı börek, pastırmalı börek tarifi, pastırmalı paçanga böreği, kaşarlı közde patlıcan, şef özgür kimdir, yemek sepeti, yemek oyunları, pastırmalı yumurta, pastırmalı yemekler, paçanga böreği oktay usta, köz patlıcanlı mezeler, alp pehlivan kimdir, köz patlıcanlı makarna, oktay usta köz patlıcanlı börek tarifi, köz patlıcanlı börek tarif, köfteli köz karnıyarık, kolay börek, börek ustası, köz patlıcanlı böreği, oktay ustadan patlıcanlı börek tarifi, köz patlıcan böreği, hamur işi tarifleri, börek tarifleri, sebze yemek tarifleri, patatesli börek, terbiyeli patlıcan çorbası, çörek tarifleri, ekmek tarifi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker