Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Salata Tarifleri


Bulguru bir kaseye alıyoruz. Üzerini örtecek kadar sıcak su döküp, şişmesini bekliyoruz.
Bulgurlu Sonbahar Salatası Tarifi

 

Bulgur şiştikten sonra soğumaya bırakıyoruz. Geniş bir kaseye marulları elimizle parçalayarak alıyoruz.

 
Bulgurlu Sonbahar Salatası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Domates
1 Su Bardağı İri Bulgur
1 Adet Havuç
Yarım Limon
Karışık Yeşillik
1 Adet Kırmızı Soğan
Marul Maydanoz
Zeytinyağı

 
Hazırlanışı:
 

Bulguru bir kaseye alıyoruz. Üzerini örtecek kadar sıcak su döküp, şişmesini bekliyoruz.

Bulgur şiştikten sonra soğumaya bırakıyoruz. Geniş bir kaseye marulları elimizle parçalayarak alıyoruz. Karışık yeşilliği de elimizle parçalıyoruz. Kaseye alıyoruz.

Roka, nane, kuzu kulağı gibi yeşillikler kullanabilirsiniz. Salata kasesine karıştırdığımız yeşillikten birazını alıyoruz. Üzerine biraz da bulgur serpiyoruz. Daha sonra tekrar yeşillik alıyoruz. Bulguru ilave ediyoruz.

Bu şekilde bulgur ve yeşillik bitene kadar kat kat salatayı hazırlıyoruz. Salatanın üzerine havucu rendeliyoruz. Domatesi yarım ay şeklinde doğrayıp, salatanın üzerine alıyoruz. Kırmızı soğanı da yarım ay şeklinde doğrayıp, salatanın üzerine serpiştiriyoruz.

Salatanın içerisinde kuzu kulağı olduğu için, yarım limonun suyunu sıkıp, salatanın üzerine gezdirerek döküyoruz. Zeytinyağını da gezdirerek döküyoruz. Salatamızı servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

bulgurlu sonbahar salatası tarifi, oktay usta bulgurlu sonbahar salatası tarifi, bulgurlu sonbahar salatası tarifi oktay usta, kolay salata, pratik salata, bulgurlu salata çeşitleri, bulgurlu salata tarifi, bulgurlu salata yemek, ton balıklı bulgur salatası, ibrahim sadri kimdir, bulgurlu salata yemekleri, bulgurlu salata tarif, mezeler, değişik salatalar, kısır tarifi, yoğurtlu salatalar, yemek sepeti, mısırlı yoğurt salatası, mercimekli bulgurlu salata, mercimekli bulgurlu salata tarifler, ibrahim sadri ve yeni albümü, bulgurlu yesil mercimek salatasi, yeşil mercimekli bulgur salatası, mercimekli bulgur salatası, kolay salata tarifleri, bulgurlu yeşil mercimek salatası, yemek oyunları, ibrahimsadri nerede, oktay usta ve yeşil elma

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker