close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Pilav Tarifleri


Geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Şehriyeleri tencereye alıyoruz.
   
Şehriyeli Pilav Tarifi

 

Tuz serpiyoruz. Pirinçleri de bir müddet kavuruyoruz. Daha sonra pilavın kıvamına göre sıcak suyunu ilave ediyoruz.

 
Şehriyeli Pilav Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Su Bardağı Tel Şehriye
4 Su Bardağı Pirinç
Sıvıyağ
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Şehriyeleri tencereye alıyoruz. Kavuruyoruz. Daha sonra tereyağını ilave ediyoruz. Ara şehriyeleri kavurduktan sonra üzerine yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinçleri ilave ediyoruz.

Tuz serpiyoruz. Pirinçleri de bir müddet kavuruyoruz. Daha sonra pilavın kıvamına göre sıcak suyunu ilave ediyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Pişen pilavı ocaktan alıyoruz. 5 dakika kadar dinlendirdikten sonra servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

şehriyeli pilav tarifi, oktay usta  şehriyeli pilav tarifi, şehriyeli pilav tarifi oktay usta, küre tv, yeşil elma,  tel şehriyeli pilav, arpa şehriyeli pilav, özlem yıldız nerede, arpa şehriyeli pilav tarifi, şehriyeli  pilav tarifi, arpa şehriyeli pilav oktay usta, şehriyeli pilav tarifi oktay  usta, tel şehriyeli pilav tarifi, pilav tarifi, makarna tarifi, tarçınlı pilav tarifi, salatalar,  mezeler, çorbalar, pilav nasıl yapılır, pilav nedir, pilav ustası, özlem yıldız  ve yeni programı, pirinç salatası, patates salatası, şehriyeli tavuk, şehriyeli bulgur pilavlı nar tavuk, tavuk  yemekleri, ana yemek tarifleri, pratik pilav tarfi, acılı erişte tarifi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker