Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Soğuk Tatlı Tarifleri


Bu tatlıyı iki tencerede hazırlıyoruz. Bir tencereye 4 su bardağı sütü boşaltıyoruz.
   
Supangle Tarifi

 

Toz şekeri iki tencereye bölerek döküyoruz. Nişastayı ve vanilyayı da iki tencereye bölerek döküyoruz.

 
Supangle Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

6 Su Bardağı Süt
3 Yemek Kaşığı Nişasta
1,5 Su Bardağı Toz Şeker
2 Yemek Kaşığı Kakao
150 Gram Fil Dişi Çikolata
150 Gram Bitter Çikolata
1 Paket Vanilya
1 Adet Yumurta

 
Hazırlanışı:
 

Bu tatlıyı iki tencerede hazırlıyoruz. Bir tencereye 4 su bardağı sütü boşaltıyoruz. Diğer tencereye de 2 su bardağı sütü boşaltıyoruz.

Toz şekeri iki tencereye bölerek döküyoruz. Nişastayı ve vanilyayı da iki tencereye bölerek döküyoruz. Yumurtayı 4 su bardağı süt koyduğumuz tencereye döküyoruz. 2 su bardağı sütün bulunduğu tencereye de Kakaoyu az suyla karıştırarak ilave ediyoruz.

Her iki tencereyi de çırpma teliyle sürekli karıştırarak pişiriyoruz. Kemaların kıvamları koyulaşmaya başladıktan sonra 2 su bardağı süt koyduğumuz tencereye bitter çikolatayı ilave ediyoruz. 4 su bardağı süt koyduğumuz tencereye de fildişi çikolatayı ekliyoruz.

Erimeleri için sürekli karıştırıyoruz. Kremaların kıvamı koyulaşıp, göz göz olduktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Tatlılarımızı servise hazırlarken kolay olması için, iki ayrı sürahiye kremaları boşaltıyoruz. Dondurma kuplarına iki ayrı sürahiden kremaları döküyoruz.

Burada dikkat etmemiz gereken nokta; beyaz kremanın kakaolu kremaya göre biraz daha fazla olmasıdır. Hazırladığımız tatlılarımızın üzerine yeşil fıstık serpiyoruz. 1 saat kadar tatlılarımızı soğuttuktan sonra servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

supangle tarifi, oktay usta supangle tarifi, pratik supangle tarifi, kolay supangle tarifi, yemek sepeti, yemek oyunları, mandalinalı supangle, supangle yapılışı, supangle nasıl yapılır, nadide sultan kimdir, nadide sultan nerede, nadide sultan kiminle, nadide sultan yeni albümü, oktay usta ve nadide sultan, tahinli supangle, gerçek supangle tarifi, supangle tarifi resimli, supangle yapımı, supangle tarifi video, kakaolu supangle tarifi, oktay ustanın supangle tarifi, supangle tarifi oktay usta, sütlü tatlı tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, kek tarifleri, pasta tarifleri, kurabiye tarifleri, poğaça tarifleri, supangle, börek tarifleri, oktay usta ile yeşil elma, tatlı tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker