Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Zeytinyağlı Tarifleri


Kabakların kabuklarını iyice yıkıyoruz. Daha sonra kabak oyacağı ile, kabakların içlerini oyuyoruz.
Zeytinyağlı Havuçlu Kabak Dolması Tarifi

 

Daha sonra kabakların içine havucu dikkatlice, yerleştiriyoruz. Eğer havuç, kabaktan taşarsa, ucundan kesiyoruz.

 
Zeytinyağlı Havuçlu Kabak Dolması Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Soğan
1 Adet Kırmızı Biber
3 Diş Sarımsak
6 Adet Havuç
6 Adet Kabak
1 Tutam Dereotu
2 Adet Küp Şeker
3 Adet Domates
Zeytinyağı
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Kabakların kabuklarını iyice yıkıyoruz. Daha sonra kabak oyacağı ile, kabakların içlerini oyuyoruz. Havuçların kabuklarını soyuyoruz.

Daha sonra kabakların içine havucu dikkatlice, yerleştiriyoruz. Eğer havuç, kabaktan taşarsa, ucundan kesiyoruz. Dereotunu ince ince doğruyoruz. Soğanı yarım ay şeklinde doğruyoruz. Kırmızı biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, ince ince doğruyoruz.

Domatesin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Doğradığımız soğanları geniş ve yayvan tencerenin zeminine yerleştiriyoruz. Üzerine kabakları yatay bir şekilde yerleştiriyoruz. Kenarından kestiğimiz kabakları da tencereye alıyoruz. Daha sonra doğradığımız biberleri ve dereotunu tencereye alıyoruz.

Domatesleri de sebzelerin üzerine alıyoruz. Tuz serpiyoruz. Küp şekeri aralara serpiştiriyoruz. Yemeğimizin üzerine zeytinyağını gezdirerek döküyoruz. Biraz da su döküyoruz. Daha sonra tencereyi ocağa alıyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişiriyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

zeytinyağlı havuçlu kabak dolması tarifi, oktay usta zeytinyağlı havuçlu kabak dolması, pratik kabak dolması tarifi, yayla kabak dolması tarifi, kolay kabak dolması tarifi, yemek sepeti, yemek oyunları, zeytinyağlı yemek tarifleri, oktay usta yemek tarifleri, kabak dolması yapılışı, kabak dolması nasıl yapılır, buğdaylı kabak dolması, ümit aktaş kimdir, ümit aktaş nerede, ümit aktaş kiminle, oktay usta ve ümit aktaş, adnan aybaba kimdir, adnan aybaba nerede, adnan aybaba kiminle, oktay usta ve adnan aybaba, börek tarifleri, kek tarifleri, dolma tarifleri, kabak dolması oktay usta, tombik yayla kabağı dolması, zeytinyağlı kabak dolması, kabak mücveri, etli kabak dolması, etsiz kabak dolması, kabak dolması tarifi, mücver, patlıcan dolması

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker