Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Parti Tarifleri


İlk önce hazır çikolata sosu hazırlıyoruz. Paketteki çikolata sosu talimatına uygun bir şekilde hazırlıyoruz.
Bonibonlu Bayram Şekeri Tarifi

 

Ayrı bir tarafta rondodan gofretleri toz haline getiriyoruz. Geniş bir kaseye alıyoruz.

 
Bonibonlu Bayram Şekeri Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Paket Vanilyalı Gofret
1 Paket Hazır Çikolata Sos
1 Kahve Fincanı Hindistan Cevizi
1 Su Bardağı Fındık
2 Yemek Kaşığı Kakao
Üzeri İçin:
2 Paket Bonibon

 
Hazırlanışı:
 
İlk önce hazır çikolata sosu hazırlıyoruz. Paketteki çikolata sosu talimatına uygun bir şekilde hazırlıyoruz.

Kenara alıyoruz. Ayrı bir tarafta rondodan gofretleri toz haline getiriyoruz. Geniş bir kaseye alıyoruz. Üzerine hindistan cevizini ve dövülmüş fındıkları alıyoruz. Kakaoyu da ekliyoruz. Karıştırıyoruz.

Hazırladığımız çikolata sosu karıştırıp, kabuk bağlamamasını sağlıyoruz. Kasedeki gofretli karışımın üzerine boşaltıyoruz. Elimizle yoğurmaya başlıyoruz. Hamur kıvamına gelene kadar iyice yoğuruyoruz. Hazırladığımız hamuru tezgaha alıyoruz.

Merdane yardımıyla kurşun kalem kalınlığında açıyoruz. Açtığımız hamurdan kurabiye kalıplarıyla şekiller kesiyoruz. Hazırladığımız şekilli kurabiyeleri düz bir tepsiye diziyoruz.

Buzdolabında 3 saat kadar dinlendiriyoruz. Daha sonra bayram şekerlerimizi servis edeceğimiz zaman dolaptan çıkartıp, üzerlerine bonibonları yerleştiriyoruz. Servise hazırlıyoruz.
 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

bonibonlu bayram şekeri tarifi, oktay usta bonibonlu bayram şekeri tarifi, bonibonlu bayram şekeri tarifi oktay usta, yemek oyunları, yemek sepeti, oktay usta ve kurabiye tarifleri, tatlı kurabiye tarifleri, kolay kurabiye tarifleri, kalem kurabiye, oktay usta kurabiye tarifleri, tuzlu kurabiye tarifleri, pasta tarifleri, tuzlu kurabiye, kurabiye tarifleri resimli, değişik kurabiye tarifleri, kolay kurabiye, lezzetli şekerlemeler, parti tarifleri, bahar turtası, tatlı kurabiye tarifleri, kolay kurabiye tarifleri, oktay usta kurabiye tarifleri, tuzlu kurabiye tarifleri, pasta tarifleri, tuzlu kurabiye, bonibonlu enfes kurabiye, lolilop kurabiye, kurabiye tarifleri resimli, değişik kurabiye tarifleri, bonibonlu papatya kurabiye, doğum günü tarifleri, kakaolu bonibonlu kurabiye, kurabiye tarifleri, oktay usta

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker