Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Kek Tarifleri
Karıştırma kabına sütü boşaltıyoruz. Üzerine irmiği, şekeri, nişastayı ve vanilyayı ilave ediyoruz.
Ayvalı İrmikli Tart Tarifi

 

Çırpma teliyle karıştırıp, tencereyi ocağa alıyoruz. Kremayı sürekli karıştırarak pişiriyoruz.

 
Ayvalı İrmikli Tart Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

8 Yemek Kaşığı İrmik
1 Litre Süt
1 Yemek Kaşığı Nişasta
7 Yemek Kaşığı Toz Şeker
1 Paket Vanilya
Üzeri İçin:
5 Adet Karanfil
8 Yemek Kaşığı Toz Şeker
2 Adet Ayva
1,5 Su Bardağı Su
Üzeri İçin:
Ceviz

 
Hazırlanışı:
 

Karıştırma kabına sütü boşaltıyoruz. Üzerine irmiği, şekeri, nişastayı ve vanilyayı ilave ediyoruz.

Çırpma teliyle karıştırıp, tencereyi ocağa alıyoruz. Kremayı sürekli karıştırarak pişiriyoruz. Kremanın kıvamı koyulaşıp göz göz olunca ocağın altını kapatıyoruz.

Yağlanmış tart kalıbına hazırladığımız kremayı boşaltıyoruz. Üzerini spatula ile düzleştiriyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Diğer taraftan ayvaların kabuklarını soyup, bir kaseye rendeliyoruz.

Ayva çekirdeklerini de ayrı bir tabağa alıyoruz. Daha sonra geniş bir tavaya rendelediğimiz ayvaları alıyoruz. Üzerine şekeri ilave ediyoruz. Suyu döküyoruz. Karıştırarak pişiriyoruz. Daha sonra üzerine ayva çekirdeklerini ve karanfilleri ilave ediyoruz.

Ayvalar suyunu bırakıp, çekene kadar pişiriyoruz. Ayvalar da kıvamını aldıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Tart kalıbındaki soğuyan irmikli kremayı düz bir servis tabağına dikkatlice ters çeviriyoruz. Pişirdiğimiz ayvaları da üzerine boşaltıyoruz.

Üzerine yayıyoruz. Düzleştiriyoruz. İsterseniz ayva çekirdeklerini ve karanfilleri çıkartabilirsiniz. Cevizleri doğrayıcıdan geçirip, tartın üzerine serpiştiriyoruz.

Tartı soğumaya bırakıyoruz. Daha sonra dilimleyerek servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

ayvalı irmikli tart tarifi, oktay usta ayvalı irmikli tart tarifi, ayvalı irmikli tart tarifi oktay usta, özel tarifler, esra sönmezler kimdir, çilekli tart tarifi, tart tarifi oktay usta, elmalı tart tarifi, meyveli tart tarifi, tart tarifi resimli, aylin canay kimdir, kremalı meyveli tart, abaza yemek tarifleri, kolay tart tarifi, meyveli tart tarifi oktay usta, meyveli tart tarifi resimli, esra sönmezler ve yemek programı, özel tarifler, incir reçelli tart, kolay meyveli tart tarifi, meyveli tartlar, meyveli tart yapılışı, fırında meyveli tart, meyveli tart yemek tarifi, meyveli tart tarifi oktay usta, ayvalı tart yemek tarifi, esra sönmezler nerede, fırında ayvalı tart, peynirli tart, ayvalı tart tarifi resimli, ayvalı tart yapılışı, ayvalı tart tarif, ayvalı tart yemeği, kolay ayvalı tart tarifi, ayvalı pay

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Oktay Ustam Yemek Tarifleri Mobil Uygulaması
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker