Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Hamur İşi Tarifleri


Karıştırma kabına 1 bütün yumurtayı kırıyoruz. İkinci yumurtanın sarısını, üzerine kullanmak için ayrı bir tabağa alıyoruz.
Katmer Poğaça Tarifi

 

Akını da karıştırma kabına alıyoruz. Yumurtaların üzerine sıvıyağı ve sütü boşaltıyoruz.

 
Katmer Poğaça Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Yumurta
1 Su Bardağı Sıvıyağ
1 Paket Yaşmaya
2 Su Bardağı Süt
1 Su Bardağı Ilık Su
2 Yemek Kaşığı Şeker
Alabildiği Kadar Un
Tuz
Ara Katları İçin:
1 Paket Margarin
Üzeri İçin:
Yumurta Sarısı
Susam
Çörekotu

 
Hazırlanışı:
 

Karıştırma kabına 1 bütün yumurtayı kırıyoruz. İkinci yumurtanın sarısını, üzerine kullanmak için ayrı bir tabağa alıyoruz.

Akını da karıştırma kabına alıyoruz. Yumurtaların üzerine sıvıyağı ve sütü boşaltıyoruz. Yaş mayayı alıyoruz. Şekeri ilave ediyoruz. Elimizle yoğurarak eritiyoruz. Ilık suyu da döküyoruz.

Maya eridikten sonra yavaş yavaş un ekliyoruz. Biraz da tuz serpiyoruz. Kulak memesi kıvamında bir hamur hazırlıyoruz. Hamurun kıvamına göre un eklemeye devam ediyoruz. Hazırladığımız hamurun üzerine temiz bir örtü örtüp mayalanmaya bırakıyoruz.

Yaklaşık olarak 1 saat mayalandırıyoruz. Daha sonra 7 eşit bezeye bölüyoruz. Hamur bezelerin üzerine un serperek merdane yardımıyla yemek tabağı büyüklüğünde açıyoruz. Margarini de 6 eşit parçaya kesiyoruz.

Daha sonra açığımız her hamurun arasına oda sıcaklığında yumuşayan margarini sürüyoruz. En üst kattaki hamurun üzerine sürmüyoruz. 7 kat yağlanmış hamuru oklava yardımıyla tekrar açıyoruz. Açtığımız hamuru üçgen dilimler şeklinde kesiyoruz.

Üçgen parça hamurları da rulo şeklinde çok sıkmadan sarıyoruz. Yağlanmış fırın tepsisine üçgen böreklerimizi diziyoruz. Üzerlerine yumurta sarısı sürüyoruz.

Çörekotu ve susam serpiyoruz. Tepside ve oda sıcaklığında 15-20 dakika kadar daha mayalandırdıktan sonra önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında pişiriyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

katmer poğaça tarifi, katmer poğaça tarifi oktay usta, oktay usta katmer poğaça tarifi, özel tarifler, kolay poğaça tarifi, pratik hamur işi tarifleri, yemek oyunları, yemek sepeti, yumuşak poğaça tarifi, pastane poğaça tarifi, pratik katmer tarifi, peynirli poğaça tarifi, mayalı poğaça tarifi, poğaça tarifi oktay usta, sizden gelen yemek tarifleri, patatesli poğaça tarifi, açma tarifi, kolay poğaça tarifi, oktay ustadan mayalı poğaça tarifi, ısırganlı katmer, mayalı poğaça tarifi oktay usta, mayalı poğaça tarifi resimli, açma tarifi, hamur işi tarifleri, instant mayalı poğaça tarifi, sade mayalı poğaça tarifi, kuru mayalı poğaça tarifi oktay usta, katmer nasıl yapılır, poğaça tarifleri, katmer tarifi resimli, cevizli haşhaşlı saç katmer, tahinli katmer tarifi, katmer tarifi, katmer tatlısı nasıl yapılır, antep katmer nasıl yapılır, katmer nasıl yapılır oktay usta

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker