close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Bir kaseye oda sıcaklığında yumuşayan tereyağını alıyoruz.
Fırında Limonlu Tavuk Tarifi

 

Üzerine 1 adet sarımsağı rendeliyoruz. Limonun kabuğunu da rendeliyoruz. Elimizle iyice karıştırıyoruz.

 
Fırında Limonlu Tavuk Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
1 Adet Bütün Tavuk
2 Diş Sarımsak
1 Limon Kabuğu Rendesi
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
Karabiber
Tuz
Garnitürü İçin:
Patates
Mantar
Domates
Biber
Taze Biberiye
Zeytinyağı
Karabiber
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Bir kaseye oda sıcaklığında yumuşayan tereyağını alıyoruz.

Üzerine 1 adet sarımsağı rendeliyoruz. Limonun kabuğunu da rendeliyoruz. Elimizle iyice karıştırıyoruz. Bütün tavuğu iyice yıkıyoruz. Tavuğun üzerine ve iç kısmına tuz ve karabiber serpiyoruz.

Daha sonra hazırladığımız tereyağlı sarımsaklı karışımı tavuğa iyice yedirerek sürüyoruz. Tavuğun her yerine bu karışımı sürüyoruz. Daha sonra soğanı 4 eşit parçaya bölüp, tavuğun içerisine yerleştiriyoruz.

Sarımsağı da tavuğun içine alıyoruz. Taze biberiyeyi de içine yerleştiriyoruz. Daha sonra tavuğu fırın torbasına alıyoruz. Uç kısımlarını bağlıyoruz. Fırın tepsisine tavuğu alıp, önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.

Yemeğimizin garnitürünü hazırlamaya başlıyoruz. Mantarların saplarını koparıyoruz. Mantarların içleri yukarı bakacak şekilde fırın tepsisine diziyoruz. Mantarların aralarına yeşil biberleri diziyoruz. Sebzelerin üzerine tuz serpiyoruz.

Ardından önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişiriyoruz. Patateslerin kabuklarını soyup, elma dilimi şeklinde dilimliyoruz. Patatesleri bir kaseye alıyoruz. Üzerine tuz ve karabiber serpiyoruz. Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Karıştırıyoruz.

Daha sonra az yağlanmış fırın tepsisine alıyoruz. Önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında pişiriyoruz. Domatesleri iri iri doğruyoruz. Patateslerin pişmesine yakın domatesleri de tepsiye ekliyoruz. Pişirmeye devam ediyoruz.

Servis tabağımıza fırında pişen tavuğu torbasından çıkartarak yerleştriyoruz. Tavuğun kenarlarına da fırında pişirdiğimiz mantar, biber, patates ve domatesleri diziyoruz. Yemeğimizi servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

fırında limonlu tavuk tarifi, fırında limonlu tavuk tarifi oktay usta, oktay usta fırında limonlu tavuk tarifi, tavuk yemekleri, yudum kimdir, özel tarifler, yemek oyunları, fırında bütün tavuk tarifi, fırında tavuk tarifi poşette, kolay fırında tavuk but tarifi, fırında patatesli tavuk tarifi, fırında tavuk tarifi resimli, fırında tavuk tarifi oktay usta, yudum nerede, fırında tavuk but, fırında sebzeli tavuk, yemek sepeti, fırında poşette bütün tavuk tarifi, poşette tavuk tarifleri, garnitürlü tavuk tarifi, fırında patates örtülü sote tavuk, pratik fırında tavuk, kolay tavuk yemekleri, pratik fırın poşetinde tavuk, fırın poşetinde tavuk tarifi, fırında poşette tavuk but, fırında poşette tavuk oktay usta, beşamelli sebzeli tavuk, yudum ve konserleri, fırında bütün tavuk tarifi, limonlu tavuk tarifi, limonlu tavuk yemekleri, firinda limonlu tavuk tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker