Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine kuzu incikleri alıyoruz.
Sebzeli Kuzu İncik Tarifi

 

Etlerin rengi değiştikten sonra üzerine yarım ay şeklinde doğranmış soğanları ekliyoruz.

 
Sebzeli Kuzu İncik Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Demet Pazı
1 Adet Soğan
1 Adet Limon
3 Adet Kuzu İncik
3 Diş Sarımsak
2 Adet Havuç
2 Adet Patates
1 Yemek Kaşığı Un
4 Dal Taze Soğan
Taze Kekik
Karabiber
Zeytinyağı
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine kuzu incikleri alıyoruz.

Yüksek ateşte alt üste çevirerek kavuruyoruz. Etlerin rengi değiştikten sonra üzerine yarım ay şeklinde doğranmış soğanları ekliyoruz. Sarımsakları da iri parçalar haline tencereye ilave ediyoruz.

Etlerin üzerine biraz da sıcak su ekliyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Tencerenin kapağını kapatıyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Patates ve havuçların kabuklarını soyup, iri küpler halinde doğruyoruz.

Etlerin pişmesine yakın üzerine patates ve havuçları ilave ediyoruz. Yemeğin suyunu kontrol edip, biraz daha sıcak su ekliyoruz. Diğer taraftan yemeğimizin terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz. Kaseye 1 adet limonun suyunu sıkıyoruz.

Üzerine unu ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Üzerine etin sıcak suyundan ekliyoruz. Bir yandan da sürekli karıştırıyoruz. Hazırladığımız terbiyeyi, etlerin üzerine boşaltıyoruz. Pazıyı doğruyoruz.

Taze soğanı da doğruyoruz. Daha sonra etlerin üzerine pazı ve taze soğanları alıyoruz. Karıştırıyoruz. Kekik serpiyoruz. Yemeğimizi bir müddet daha pişirdikten sonra sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

sebzeli kuzu incik tarifi, oktay usta sebzeli kuzu incik tarifi, sebzeli kuzu incik tarifi oktay usta, yemek oyunları, sebzeli kuzu incik yemek tarifi, fırında sebzeli kuzu incik tarifi, sebzeli kuzu incik yemekleri, sebzeli kuzu incik nasıl yapılır, buğdaylı kzuu incik, gökhan sezen kimdir, pratik kuzu incik tarifi, kuzu incik ustası, sebzeli kuzu incik 6 kişilik, kuzu incik nasıl pişirilir, düdüklüde kuzu incik, resimli kuzu incik, terbiyeli kuzu gerdan çorbası, kuzu incik yemek tarifi, kuzu incik haşlama, yemek sepeti, gökhan sezen nerede, etli yemek tarifleri, kebap tarifleri, tavuklu yemek tarifleri, ana yemek ne yapayım, kuzu incik fırında, sebzeli kuzu incik tarifi, kuzu incik yapılışı, özel yemek tarifleri ve oktay usta, pilavlı incik kebabı, gökhan sezen ve şarkıları, kolay kuzu incik tarifi, sebze yemekleri, kuzu incik tarifleri, kuzu incik nedir, kuzu incik nasil yapilir

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker