Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Börek Tarifleri


Pırasayı ince ince doğruyoruz. Geniş bir tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz.
Pırasalı Tava Böreği Tarifi

 

Üzerine doğradığımız pırasaları ilave ediyoruz. Karıştırarak pırasaları kavuruyoruz.

 
Pırasalı Tava Böreği Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Yufka
4 Adet İnce Pırasa
Beyaz Peynir
Zeytinyağı
Su

 
Hazırlanışı:
 

Pırasayı ince ince doğruyoruz. Geniş bir tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz.

Üzerine doğradığımız pırasaları ilave ediyoruz. Karıştırarak pırasaları kavuruyoruz. Pırasaları bir müddet kavurduktan sonra ocağın altını kapatıyoruz.

Pırasanın ilk sıcaklığı çıktıktan sonra üzerine beyaz peyniri ufalıyoruz. Karıştırıyoruz. İç harcın tuz az gelirse, tuz ekleyebilirsiniz. Geniş bir tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz.

Üzerine yarım yufkayı seriyoruz. Ayrı bir kaseye biraz zeytinyağı ve biraz su döküp, karıştırıyoruz. Hazırladığımız yağlı karışımı yufkanın üzerine kaşıkla biraz serpiştiriyoruz. Diğer yufkaları da parçalayarak tavaya seriyoruz.

Yufkaların aralarına yağlı karışımdan döküyoruz. Yufkaların arasına hazırladığımız pırasalı harcı boşaltıyoruz. Tavaya yayıyoruz. Üzerine aynı şekilde parçalanmış yufkaları kapatıyoruz. Tavayı ocağa alıyoruz. Kısık ateşte böreğimizi pişiriyoruz.

Böreğin alt kısmını arada spatula ile kontrol ediyoruz. Alt kısım piştikten sonra tavanın kapağı yardımıyla böreği alt üst çeviriyoruz. Pişirmeye devam ediyoruz. Böreğimiz piştikten sonra bir müddet dinlendiriyoruz. Daha sonra dilimleyerek servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pırasalı tava böreği tarifi, oktay usta pırasalı tava böreği tarifi, pırasalı tava böreği tarifi oktay usta, pırasalı börek tarifleri, yufkalı pırasalı börek, pırasalı börek tarifi, pırasalı börek oktay usta, sebzeli börek, poğaça tarifi, özel tarifler, balkabaklı börek, yemek oyunları, yemek sepeti, pırasalı börek tarifi resimli, kıymalı pırasalı börek, pırasalı peynirli börek, sizden gelen yemek tarifleri, tavuklu pırasalı iç içe börek, pırasalı börek tarifleri resimli, çay saati ikramları, yufkalı börek, hamur işi tarifleri, oktay usta ve kolay börek tarifleri, patatesli bökre, poğaça tarifi, açma tarifi, arnavut böreği, pırasalı kek, kolay börek tarifi, pratik börek tarifi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker