close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Özel Tarifler > Kahvaltı Tarifleri


Pırasaları ince ince doğruyoruz. Kırmızı biberin iç çekirdeklerini ayıklayıp, ince ince doğruyoruz.
Pırasalı Omlet Tarifi

 

Bir tavaya tereyağının 1 kaşığını alıyoruz. Üzerine doğradığımız sebzeleri alıyoruz.

 
Pırasalı Omlet Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Pırasa
3 Adet Yumurta
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Adet Kırmızı Biber
1 Tatlı Kaşığı Pul Biber
50 Gram Kaşar Peyniri
Karabiber
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Pırasaları ince ince doğruyoruz. Kırmızı biberin iç çekirdeklerini ayıklayıp, ince ince doğruyoruz.

Bir tavaya tereyağının 1 kaşığını alıyoruz. Üzerine doğradığımız sebzeleri alıyoruz. Karıştırarak soteliyoruz. Sotelenen sebzelerin altını kapatıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz.

Ayrı bir tarafta bir kaseye yumurtaları kırıyoruz. Üzerine kaşar peynirini rendeliyoruz. Karabiber ve tuz serpiyoruz. Pul biberi ekliyoruz. Karıştırıyoruz.

Daha sonra soğuyan sebzeleri de üzerine ilave edip, iyice karıştırıyoruz. Geniş bir tavaya kalan 1 yemek kaşığı tereyağını alıyoruz. Üzerine hazırladığımız karışımı boşaltıyoruz.

Kısık ateşte omleti pişiriyoruz. Omletin alt kısmı piştikten sonra spatula ile ters çevirerek diğer kısmını da pişiriyoruz. Omleti pişirdikten sonra sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pırasalı omlet tarifi, oktay usta pırasalı omlet tarifi, pırasalı omlet tarifi oktay usta, kahvaltı tarifleri, özel yemek tarifleri, yemek oyunları, pırasalı omlet yemek tarifi, pırasalı omlet yemekleri, değişik omlet tarifleri, omlet nedir, kahvaltılık ezme, omlet ustası, yemek tarifleri pırasalı omlet, pırasalı omlet yapılışı, pırasalı omlet nasıl yapılır, pırasalı omlet yemeği, unlu omlet tarifi, kaşarlı omlet tarifi, sade omlet tarifi, yemek sepeti, sucuklu omlet tarifi, krep tarifi, yumurtalı omlet tarifi, peynirli omlet tarifi, soslu kahvaltı poğaçası, omlet tarifi oktay usta, peynirli omlet, karışık omlet nasıl yapılır, peynirli krep tarifi, sizden gelen yemek tarifleri, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, peynirli omlet tarifleri, sarımsaklı ekmek, yumurtalı omlet nasıl yapılır, peynirli omlet tarifi, sade omlet tarifi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker