Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Salata Tarifleri


Haşlanmış patatesleri küp küp doğruyoruz. Bezelyeleri de tencereye alıyoruz.
Salamlı Patates Salatası Tarifi

 

Haşladığımız bezelyelerin suyunu süzdürüp geniş bir kaseye alıyoruz.

 
Salamlı Patates Salatası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kase Bezelye
5 Adet Haşlanmış Patates
100 Gram Salam
1 Kase Kornişon Turşu
1 Kase Yoğurt
Mayonez
Zeytinyağı
Hardal

 
Hazırlanışı:
 

Haşlanmış patatesleri küp küp doğruyoruz. Bezelyeleri de tencereye alıyoruz.

Üzerini örtecek kadar su koyup haşlıyoruz. Haşladığımız bezelyelerin suyunu süzdürüp geniş bir kaseye alıyoruz. Üzerine doğradığımız patatesleri de ekliyoruz. Salamı küp küp doğruyoruz.

Kornişon turşuyu küçük küpler şeklinde doğruyoruz. Kaseye alıyoruz. Ayrı bir tarafta ayrı bir kaseye hardalı, mayonezi ve yoğurdu boşaltıyoruz. Biraz da zeytinyağı döküyoruz. Karıştırıyoruz.

Daha sonra üzerine diğer sebzeleri ilave ediyoruz. Tüm malzemeleri karıştırarak harmanlıyoruz. Hazırladığımız salatayı servis tabağına boşaltıyoruz. Salatamızı servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

salamlı patates salatası tarifi, oktay usta salamlı patates salatası tarifi, salamlı patates salatası tarifi oktay usta, yumurtalı patates salatası tarifi, yüksel aytuğ kimdir, özel tarifler, salata nedir, salata ustası, kızarmış patates salatası, mayonezli patates salatası tarifi, rulo patates salatası tarifi, kolay patates salatası tarifi, mezeler, salatalar, yüksel aytuğ nerede, yoğurtlu patates salatası tarifi, yemek oyunları, sosisli doyuran salata, hardallı patates salatası tarifi, oktay usta patates salatası tarifi, roka ve narlı patates salatası, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, yüksel aytuğ evlendi, şehriyeli salata, kolay patates salatasi tarifleri, yemek sepeti, pratik patates salatası, yoğurtlu patates salatası tarifi, yumurtalı patates salatası tarifi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker