close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ekmek Tarifleri


Ekmeğimizin iç harcını hazırlamaya başlıyoruz. Siyah ve yeşil zeytinlerin çekirdeklerini çıkartıp, kesme tahtasına alıyoruz.
Kuru Domatesli Zeytinli Ekmek Tarifi

 

Üzerine domatesleri alıyoruz. Taze kekikleri de ekliyoruz. Zırhla ince kıyıyoruz.

 
Kuru Domatesli Zeytinli Ekmek Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Su Bardağı Süt
5 Su Bardağı Un
Yarım Paket Yaş Maya
Tuz
Su
İç Harcı İçin:
1 Kase Yağda Kuru Domates
1 Kase Yeşil Zeytin
1 Kase Siyah Zeytin
Taze Kekik
Zeytinyağı
Üzeri İçin:
Zeytinyağı

 
Hazırlanışı:
 

Ekmeğimizin iç harcını hazırlamaya başlıyoruz. Siyah ve yeşil zeytinlerin çekirdeklerini çıkartıp, kesme tahtasına alıyoruz.

Üzerine domatesleri alıyoruz. Taze kekikleri de ekliyoruz. Zırhla ince kıyıyoruz. Eğer zırhınız yoksa, malzemeleri doğrayıcıdan geçiriyoruz. İnce kıyılmış iç harcı bir kaseye alıyoruz.

Üzerine biraz zeytinyağı döküyoruz. Diğer taraftan ekmeğimizin hamuru hazırlamaya başlıyoruz. Karıştırma kabına unu boşaltıyoruz. Üzerine tuz serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Unun ortasını havuz şeklinde açıyoruz.

Ortaya yaş mayayı alıyoruz. Üzerine sütü döküyoruz. Az da su döküyoruz. Maya eriyene kadar un almadan yoğurmaya başlıyoruz. Maya eridikten sonra yavaş yavaş unu da alarak yoğurmaya devam ediyoruz.

Hamurun kıvamına göre biraz daha su ekleyebiliriz. Kulak memesi kıvamında bir hamur hazırlıyoruz. Hazırladığımız hamuru iki eşit parçaya ayırıyoruz. Hamur bezelerini rulo şeklinde açıyoruz. Açtığımız hamurun uç kısmına hazırladığımız domatesli harcı paylaştırarak yerleştiriyoruz.

Hamurun orta kısmına iç harcı daha bol yerleştiriyoruz. İç harcı da hamurun içine paylaştırdıktan sonra rulo şeklinde sarıyoruz. Sardığımız ekmekleri yağlanmış fırın tepsisine uzunlamasına yerleştiriyoruz.

Ekmeklerin üzerin biraz zeytinyağı sürüyoruz. Yarım saat kadar ekmekleri oda sıcaklığında mayalandırıyoruz. Daha sonra önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kuru domatesli zeytinli ekmek tarifi, kuru domatesli zeytinli ekmek tarifi oktay usta, oktay usta kuru domatesli zeytinli ekmek tarifi, özel tarifler, kolay ekmek tarifi, evde ekmeği nasıl yapabilirim, maceracı hangi kanalda, evde ekmek nasıl yapılır, bazlama tarifi, ekmek nasıl yapılır oktay usta, ekmek tarifi, yemek oyunları, ekmek nasıl yapılır video, murat yeni ve yeni albümü, buğdaydan nasıl ekmek yapılır, açma tarifi, ekmek nasıl pişirilir, pratik ekmek tarifi, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, ekmek hamuru nasıl yapılır, zeytinli ekmek nasıl yapılır, kuru domatesli ekmek, murat yeni ve yıldız tilbe, tam buğday ekmeği tarifi, cevizli ekmek, çiçek ekmek tarifi, zeytinli poğaça, zeytinli ekmek tarifi ekmek makinesi, yemek sepeti, zeytinli ekmek yemek tarifi, zeytinli ekmek yapılışı, fırında zeytinli ekmek, zeytinli ekmek hamur işleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker