close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tavuklu Yemek Tarifleri


Doğrayıcıya taze nane ve taze kekikleri alıyoruz. Üzerine zeytinyağını boşaltıyoruz.
Peru Usulü Piliç Tarifi

 

Sarımsakları da doğrayıcıya alıyoruz. Kimyonu, karabiberi, şekeri, kırmızı biberi ilave ediyoruz.

 
Peru Usulü Piliç Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Bütün Piliç
1 Kahve Fincanı Zeytinyağı
5 Diş Sarımsak
1 Yemek Kaşığı Toz Şeker
1 Yemek Kaşığı Karabiber
Yarım Demet Taze Nane
1 Tutam Taze Kekik
1 Tatlı Kaşığı Kimyon
1 Tatlı Kaşığı Kırmızı Biber
4 Yemek Kaşığı Yeşil Limon Suyu
2 Yemek Kaşığı Yeşil Limon Kabuğu Rendesi

 
Hazırlanışı:
 

Doğrayıcıya taze nane ve taze kekikleri alıyoruz. Üzerine zeytinyağını boşaltıyoruz.

Sarımsakları da doğrayıcıya alıyoruz. Kimyonu, karabiberi, şekeri, kırmızı biberi ilave ediyoruz. Yeşil limonun suyunu ve kabuk rendelerini de doğrayıcıya alıyoruz.

Doğrayıcıdan tüm malzemeleri geçiriyoruz. Piliçi iyice temizleyip yıkıyoruz. Daha sonra tezgaha alıyoruz. Üst kısmındaki deri ile et arasındaki kısmı bıçakla açıyoruz. Doğrayıcıdan geçirdiğimiz malzemeleri elimizle tavuğun hem iç kısmına hem de dış kısmına iyice yediriyoruz.

Tüm malzemeyi piliçe iyice yediriyoruz. Fırına girebilecek bir tencerenin yarısına kadar su dolduruyoruz. Tencerenin içerisine bir saç ayağı yerleştiriyoruz. Üzerine de tavuğu yerleştiriyoruz.

Önceden ısıtılmış 220 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz. İsterseniz fırın kabında veya fırın tepsisinde de saç ayağı koymadan pişirebilirsiniz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

peru usulü piliç tarifi, oktay usta peru usulü piliç tarifi, peru usulü piliç tarifi oktay usta, gülay kuriş kimdir, fırında piliç tarifi, kestaneli piliç, yemek oyunları, piliç yemek, piliç yapılışı, piliç dolması, piliç yapımı, kırmızı biber piliç, kara biber piliç, tavuk yemekleri, piliç nedir, etli yemek tarifleri, sebze yemekleri, patates köfteli piliç sote, aperatif yemek tarifleri, piliç sarma, piliç yemekleri resimli, tavuk yemekleri, piliç yemekleri tarifleri, gülay kuriş nerede, bütün piliç yemekleri, piliç roti, piliç tarifleri resimli, piliç pirzola, tavuklu elbasan tava, piliç pirzola kızartma, tavada piliç pirzola, piliç ustası, özel yemek tarifleri, yemek sepeti, kekikli piliç pirzola

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker