close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Sebze Yemeği Tarifleri


Soğanları küp küp doğruyoruz. Sarımsakları ince kıyıyoruz.
Kaz Ayağı Yemeği Tarifi

 

Üzerine doğradığımız soğan ve sarımsakları alıyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.

 
Kaz Ayağı Yemeği Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Soğan
4 Diş Sarımsak
1 Demet Kazayağı Otu
1 Yemek Kaşığı Salça
1 Adet Kırmızı Biber
Karabiber
Sıvıyağ
Tuz
Servisi İçin:
Yoğurt

 
Hazırlanışı:
 

Soğanları küp küp doğruyoruz. Sarımsakları ince kıyıyoruz.

Geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğan ve sarımsakları alıyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.

Bu arada kazayağı otlarını doğruyoruz. Kırmızı biberlerin iç çekirdeklerini ayıklayıp, küp küp doğruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine biberleri ekliyoruz. 2-3 dakika kavurduktan sonra salçayı ekşiyoruz. Karıştırıyoruz.

Kazayağı otlarını ilave ediyoruz. Bir müddet kavurduktan sonra tuz ve karabiber serpiyoruz. Yemeğimizin kıvamına göre sıcak su ekliyoruz. Bu arada yemeğimiz çok sulu olmayacaktır.

Ardından tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişiriyoruz. Yemeğimizi piştikten sonra servis tabağına alıyoruz. Üzerine çırpılmış yoğurdu gezdirerek döküyoruz. Yemeğimizi servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kaz ayağı yemeği tarifi, oktay usta kaz ayağı yemeği tarifi, kaz ayağı yemeği tarifi oktay usta, özel yemek tarifleri, sebze yemekleri, hatay yöresel yemekleri, hatay yemekleri resimli, hatay yemekleri isimleri, elif karlı kimdir, fırında kekikli sebze tarifi, hatay yemekleri kömbe, hatay mezeleri, antep yemekleri, hatay yemekleri oruk, hatay yemekleri tepsi kebabı, kaz ayağı salatası, zahter salatası tarifi, közde yoğurtlu sebze, elif katlı nerede, yöresel yemek tarifleri, çorbalar, salatalar, mezeler, yemek sepeti, özel yemek tarifleri, etli yemek tarifleri, kebap tarifleri, değişik yemek tarifleri, pratik yemekler, sebzeli külbastı, kolay yemekler, sebze nedir, sebze ustası, ekmek tarifleri, aperatfi yemek tarifleri, tavuklu yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker