Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Meze Tarifleri


Pirinci yıkayıp, suyunu süzdürüyoruz. Daha sonra bir tencereye alıyoruz.
Pirinçli Pazı Sarması Tarifi

 

Üzerini 2 parmak geçecek su ekleyip, haşlanmaya bırakıyoruz.

 
Pirinçli Pazı Sarması Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Su Bardağı Pirinç
1 Demet Pazı
2 Adet Köz Kırmızı Biber
1 Kase Kornişon Turşu
1 Adet Havuç
1 Adet Limon
Zeytinyağı
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Pirinci yıkayıp, suyunu süzdürüyoruz. Daha sonra bir tencereye alıyoruz.

Üzerini 2 parmak geçecek su ekleyip, haşlanmaya bırakıyoruz. Bu arada havuçların kabuklarını soyup, bir tabağa rendeliyoruz. Tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz.

Üzerine rendelediğimiz havuçları alarak soteliyoruz. Bu arada haşlanan pirinçlerin suyunu süzdürerek geniş bir kaseye alıyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Diğer taraftan sotelediğimiz havuçları soğuyan pirinçlerin üzerine boşaltıyoruz.

Kornişon turşuyu küp küp doğruyoruz. Köz kırmızı biberi de küçük küçük doğruyoruz. Dereotunu da ince ince kıyıyoruz. Doğradığımız turşuları, dereotunu ve kırmızı biberleri de kaseye alıyoruz. Üzerine zeytinyağını gezdirerek döküyoruz.

Limonun suyunu sıkıp, kaseye döküyoruz. Tuz serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Diğer taraftan pazıları hazırlıyoruz. Geniş bir tencereye su doldurup, kaynatıyoruz. Ayrı bir kaseye de soğuk su dolduruyoruz.

Pazı yapraklarını saplarından tutarak 1 dakika kadar sıcak suya daldırıp, çıkartıyoruz. Hemen soğuk su dolu kaseye pazı yapraklarını alıyoruz. Tüm pazıları aynı şekilde hazırlıyoruz. Artık pazı sarmalarını hazırlamaya başlıyoruz.

Tezgaha fırın tepsisi ebatlarında bir yağlı kağıt seriyoruz. Üzerine 5 adet pazı yaprağını alıyoruz. Uç kısımları birbirinin üzerine gelecek şekilde diziyoruz. Daha sonra hazırladığımız iç harcı pazıların uç kısmına yerleştiriyoruz.

Daha sonra yağlı kağıdın yardımıyla rulo şeklinde sarıyoruz. Tüm pazıları aynı şekilde hazırlıyoruz. Hazırladığımız rulo pazıları 2 parmak kalınlığında dilimleyerek servis tabağına diziyoruz. Servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pirinçli pazı sarması tarifi, oktay usta pirinçli pazı sarması tarifi, pirinçli pazı sarması tarifi oktay usta, özel yemek tarifleri, oktay usta ve yeşil elma, yemek oyunları, küre tv, kıymalı pazı sarması tarifi, yunuz emre akkor kimdir, kolay pazı mıhlaması, zeytinyağlı pazı sarması tarifi, bulgurlu pazı sarması tarifi, pazı kavurması, lahana sarması, yaprak sarması, zeytinyağlılar, şef yunus emre akkor nerede, mezeler, salatalar, özel tarifler, pazı sarması, karadeniz yemekleri, yöresel yemek tarifleri, kremalı pazı çorbası, sebze yemekleri, aşure nasıl yapılır, baklava tarifleri, etli yemek tarifleri, tavuklu yemek tarifleri, aperatif yemek tarifleri, kolay pazı sarması, yunus emre akkor nerede çalışıyor, pratik yemek tarifleri, pazılı börek, çorbalar, değişik meze tarifleri, oktay usta ve kolay meze tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker