Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Sütlü Tatlı Tarifleri


Tencereye sütü boşaltıyoruz. Üzerine şekeri, nişastayı, vanilyayı, irmiği ve hindistan cevizini ekliyoruz.
Portakallı İrmik Tatlısı Tarifi

 

Tencereyi ocağa alıyoruz. Çırpma teliyle sürekli karıştırarak kremayı pişiriyoruz.

 
Portakallı İrmik Tatlısı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Paket Yulaflı Bisküvi
7 Yemek Kaşığı İrmik
1 Litre Süt
1 Su Bardağı Toz Şeker
1 Yemek Kaşığı Nişasta
1 Portakal Kabuğu Rendesi
2 Yemek Kaşığı Hindistan Cevizi
1 Paket Vanilya
Sosu İçin:
1 Çay Bardağı Toz Şeker
3 Portakal Suyu
1 Yemek Kaşığı Nişasta
1 Çay Bardağı Su
Üzeri İçin:
Hindistan Cevizi
Yeşil Fıstık

 
Hazırlanışı:
 

Tencereye sütü boşaltıyoruz. Üzerine şekeri, nişastayı, vanilyayı, irmiği ve hindistan cevizini ekliyoruz.

Tencereyi ocağa alıyoruz. Çırpma teliyle sürekli karıştırarak kremayı pişiriyoruz. Kremanın kıvamı koyulaşmaya başladıktan sonra üzerine portakal kabuğunu rendeliyoruz.

Bir müddet daha kremayı kaynattıktan sonra odağın altını kapatıyoruz. Dikdörtgen cam fırın kabına yulaflı bisküvileri muntazam bir şekilde diziyoruz. Üzerine pişirdiğimiz kremayı gezdirerek döküyoruz. Soğumaya bırakıyoruz.

Bu arada tatlımızın sosunu hazırlıyoruz. Portakalın suyunu sıkıp küçük bir tencereye alıyoruz. Üzerine şekeri döküyoruz. Nişastayı da bir kâsede 1 çay bardağı suyla kıvamını açıp portakal suyunun üzerine boşaltıyoruz.

Tencereyi ocağa alıyoruz. Sürekli karıştırarak portakallı sosu pişiriyoruz. Portakallı sosun kıvamı koyulaştıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Bu arada fırın kabındaki irmikli kremanın da üzeri kabuk bağlamış olacaktır.

Daha sonra üzerine portakallı sosu gezdirerek döküyoruz. Soğumaya bırakıyoruz. Tatlımız soğuduktan sonra üzerine hindistan cevizi ve yeşil fıstık serpiyoruz. Ardından dilimleyerek servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

portakallı irmik tatlısı tarifi, oktay usta portakallı irmik tatlısı tarifi, portakallı irmik tatlısı tarifi oktay usta, yemek oyunları, mehtap yılmaz kimdir, portakallı irmik tatlısı tarifi oktay usta, portakallı sütlü irmik tatlısı tarifi, irmik tatlısı fırında tarifi, güveçte kaymaklı irmilk tatlısı, mehtap yılmaz ve popstar yarışması, irmik tatlısı meyveli tarifi, portakallı sütlü irmik tatlısı, soğuk tatlılar, irmik revanisi tarifi, dondurmalı irmik helvası, portakal sulu irmik tatlısı, portakali irmik tatlisi, sütlü tatlılar, irmik tatlısı fırında tarifi, irmik tatlısı peynirli tarifi, mehtap yılmaz nerede, yemek sepeti, irmik tatlısı meyveli tarifi, cevizli benekli tatlı, revani irmik tatlısı tarifi, sütlaç, şerbetli tatlılar, irmik revani tarifi oktay usta, meyveli tatlı tarifleri, meyveli tatlı tarifi, güzel meyveli tatlı, peksimetli meyveli tatlı

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Sütlü Tatlı Tarifleri
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker