Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Soğuk Tatlı Tarifleri


Dondurma kuplarına etimekleri kırarak yerleştiriyoruz. Tatlımızın muhallebisini hazırlamaya başlıyoruz.
Pratik Etimek Tatlısı Tarifi

 

Tencereye sütü boşaltıyoruz. Üzerine şekeri, nişastayı, unu ve vanilyayı ekliyoruz.

 
Pratik Etimek Tatlısı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

8 Adet Tuzsuz Etimek
Şerbeti İçin:
5 Yemek Kaşığı Toz Şeker
1,5 Su Bardağı Soğuk Su
Muhallebisi İçin:
1 Litre Süt
2 Yemek Kaşığı Un
2 Yemek Kaşığı Mısır Nişastası
1 Paket Vanilya
6 Yemek Kaşığı Toz Şeker
1 Paket Köpürtülmüş Şanti
Üzeri İçin:
Dövülmüş Ceviz
Nar Taneleri

 
Hazırlanışı:
 

Dondurma kuplarına etimekleri kırarak yerleştiriyoruz. Tatlımızın muhallebisini hazırlamaya başlıyoruz.

Tencereye sütü boşaltıyoruz. Üzerine şekeri, nişastayı, unu ve vanilyayı ekliyoruz. Çırpma teliyle sürekli karıştırarak pişiriyoruz. Muhallebinin kıvamı koyulaşıp göz göz olduktan sonra ocağın altını kapatıyoruz.

Soğumaya bırakıyoruz. Bu arada etimek tatlımızın şerbetini hazırlıyoruz. Çelik bir tavaya şekeri alıyoruz. Kısık ateşte karıştırmadan eritiyoruz. Şekerin rengi kararıp, erimeye başladıktan sonra üzerine suyu boşaltıyoruz.

Dikkatlice karıştırarak şekeri kaynamasını bekliyoruz. Şerbet kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Dondurma kuplarındaki etimeklerin üzerine şerbeti kaşıkla döküyoruz. Etimeklerin ıslanmasını sağlıyoruz.

Diğer taraftan soğuyan muhallebinin üzerine köpürtülmüş şantiyi boşaltıyoruz. İyice karıştırıyoruz. Hazırladığımız muhallebiyi dondurma kuplarına paylaştırarak döküyoruz. Etimek tatlılarımızın üzeri kabuk bağladıktan sonra ceviz serpiyoruz.

Nar taneleri serpiştiriyoruz. Pratik etimek tatlılarımızı 1 saat kadar buzdolabında dinlendirdikten sonra tatlılarımızı servise hazırlıyoruz. Oldukça pratik ve enfes bir tarif…

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

pratik etimek tatlısı tarifi, oktay usta pratik etimek tatlısı tarifi, yemek oyunları, değişik tatlı tarifleri, kolay tatlı tarifi, yemek sepeti, lokma tatlısı, seksenler dizisi oyuncuları, oktay usta ve kolay tatlı tarifleri, soğuk tatlılar, kek tarifleri, kurabiye tarifleri, reçel tarifleri, sizden gelen yemek tarifleri, şerbetli tatlılar, tepside kadayıf bastı, bisküvili tatlılar, soğuk tatlı tarifleri, soğuk tatlılar çilekli kup, soğuk tatlılar resimli, oktay usta ve yeşil elma, soğuk tatlılar tarifi, soğuk tatlılar çikolatalı kup, soğuk sütlü tatlılar, pratik aşure tarifi, krem şantili soğuk tatlılar resimli, tiramisu tarifi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker