Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tatlı Tarifleri


Tel kadayıfı elimizle havalandırarak açıyoruz. Daha sonra ince ince kesiyoruz.
   

 

Tereyağı eridikten sonra üzerine tel kadayıfı alıyoruz. Kavuruyoruz. Kadayıfların üzerine şekeri döküyoruz.

 
Kadayıflı Sarma Lokum Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Litre Süt
1 Çorba Kaşığı Un
1 Su Bardağı Toz Şeker
1 Çorba Kaşığı Pirinç Unu
1 Çorba Kaşığı Nişasta
1 Yumurta Sarısı
1 Çorba Kaşığı Tereyağı
1 Paket Vanilya
3 Yemek Kaşığı Köpürtülmüş Şanti
Kadayıfı İçin:
100 Gram Tel Kadayıf
1 Çay Bardağı Toz Şeker
2 Çorba Karşağı Tereyağı
Ceviz
1 Çay Kaşığı Tarçın

 
Hazırlanışı:
 

Tel kadayıfı elimizle havalandırarak açıyoruz. Daha sonra ince ince kesiyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye tereyağını alıyoruz.

Tereyağı eridikten sonra üzerine tel kadayıfı alıyoruz. Kavuruyoruz. Kadayıfların üzerine şekeri döküyoruz. Dövülmüş cevizi ekliyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Kadayıfla kavrulduktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Kadayıfların ilk sıcaklığı çıktıktan sonra üzerine tarçını serpiyoruz.

Karıştırıyoruz. Diğer taraftan fırın tepsisine yağlı kağıt seriyoruz. Üzerine kavurduğumuz kadayıfı boşaltıp, yayıyoruz. Ayrı bir tarafta tatlımızın kremasını hazırlamaya başlıyoruz. Tencereye sütü boşaltıyoruz. Üzerine şekeri, pirinç ununu, nişastayı ve vanilyayı ilave ediyoruz. Yumurta sarısını ekliyoruz.

Tencereyi ocağa alıyoruz. Çırpma teliyle sürekli karıştırarak pişiriyoruz. Krema kaynayıp, göz göz olunca tereyağını ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Ocağın altını kapatıyoruz. Hazırladığımız kremayı fırın tepsisindeki kadayıfların üzerine gezdirerek döküyoruz. Kremayı soğumaya bırakıyoruz. Daha sonra köpürtülmüş şantiyi de soğuyan kremanın üzerine sürüyoruz.

Dövülmüş ceviz serpiyoruz. Daha sonra yağlı kağıdın yardımıyla tatlıyı bir kat rulo şeklinde sarıyoruz. Kağıdı açıyoruz. Daha sonra tatlımızı dilimliyoruz. Bu şekilde tatlılarımızı sarıp, kesiyoruz. Tatlılarımızı servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

Kadayıflı sarma lokum tarifi, Oktay usta kadayıflı sarma lokum tarifi, kadayıflı sarma lokum tarifi Oktay usta, küre tv, kadayıf sarması, tatlı tarifleri, Oktay usta ve yeşil elma, soğuk tatlılar, özel yemek tarifleri, Suna dumankaya kimdir, sütlü tatlılar, pasta kreması nasıl yapılır, tatlı tarifleri, Orhan kural kimdir, cevizli kadayıf sarması tarifi, kadayıf tatlısı, aperatif yemek tarifleri, etimek tatlısı, şerbetli tatlılar, yemek oyunları, Suna dumankaya ve sağlıklı bilgiler, kek tarifleri, kurabiye tarifleri, reçel tarifleri, değişik tatlı tarifleri, doğum günü tarifleri, çay saati ikramları, Orhan kural ve kitapları, yufkalı kadayıf tatlısı tarifi, yemek sepeti, lokum nasıl yapılır, lokumlu kurabiye

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker