Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Diyet Yemek Tarifleri


Kestaneleri yanlarından kesiyoruz. Tencereye alıyoruz. Üzerini geçecekte kadar su dolduruyoruz.
Kestaneli Tatlı Tarifi

 

Tencereyi ocağa alıyoruz. Haşlıyoruz. Kestanelerin haşlayıp hoşlanmadığını arada kontrol ediyoruz.

 
Kestaneli Tatlı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1,5 Kilogram Kestane
3 Yemek Kaşığı Toz Tatlandırıcı
Bitter Çikolata
File Badem

 
Hazırlanışı:
 

Kestaneleri yanlarından kesiyoruz. Tencereye alıyoruz. Üzerini geçecekte kadar su dolduruyoruz.

Tencereyi ocağa alıyoruz. Haşlıyoruz. Kestanelerin haşlanıp haşlanmadığını arada kontrol ediyoruz. Kestaneler haşlandıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Kabuklarını soyuyoruz.

Kestanelerin kabuklarını sıcakken soyalım. Daha kolay kabukları çıkacaktır. Diğer taraftan bitter çikolatayı tavaya alıyoruz. Kısık ateşte erimeye bırakıyoruz. Karıştırarak eritiyoruz. Çikolatanın yanlamasına dikkat ediyoruz.

Düz servis tabağına kestaneleri bütün olarak diziyoruz. Kestanelerin üzerine tatlandırıcıyı gezdirerek döküyoruz. Erittiğimiz çikolatayı da üzerine gezdirerek döküyoruz. Profiterol şeklinde bir tatlı hazırlıyoruz.

Bu tarifimiz hem çölyak hastaları için, hem de diyabetliler için oldukça pratik ve enfes bir lezzet. Hazırladığımız tatlının üzerine son olarak da file badem serpiştiriyoruz. Tatlımızı servise hazırlıyoruz. …

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

kestaneli tatlı tarifi, oktay usta kestaneli tatlı tarifii kestaneli tatlı tarifi oktay usta, tatlı tarifleri, diyabet hastaları için tatlı tarifleri, mantarlı kepek makarnalı tavuk, yasemin bradley kimdir, soğuk tatlılar, kestanenin faydaları, yemek oyunları, yemek sepeti, çölyak yemek tarifleri, havuç köftesi, kek tarifleri, pratik tatlılar, kestaneli pratik tatlı tarifleri, yemek oyunları, yasemin bradley nerede, kurabiye tarifleri, diyet yemek tarifleri, doğum güü tarifleri, özel yemek tarifleri, parti tarifleri, buğdaylı yemek tarifleri, yasemin bradley ve sağlıklı beslenme, kestaneli pasta, pasta tarifleri, kolay pasta tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker