close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Pirinçleri yıkayıp suyunu süzüp tencereye alıyoruz. Üzerini 3 parmak geçecek kadar su koyup haşlanmaya ...
   
Tuzlu Yoğurt Çorbası Tarifi

 

Pirinçler haşlanıp piştikten sonra üzerine biraz sıcak su döküyoruz. Et suyunu ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz.

 
Tuzlu Yoğurt Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Kase Tuzlu Yoğurt
1 Çay Bardağı Pirinç
1 Su Bardağı Et Suyu
2 Çorba Kaşığı Un
Su
Üzeri İçin:
1 Çorba Kaşığı
Tereyağı
Nane
Toz Biber

 
Hazırlanışı:
 

Pirinçleri yıkayıp suyunu süzüp tencereye alıyoruz. Üzerini 3 parmak geçecek kadar su koyup haşlanmaya bırakıyoruz.

Pirinçler haşlanıp piştikten sonra üzerine biraz sıcak su döküyoruz. Et suyunu ilave ediyoruz. Karıştırıyoruz. Diğer taraftan çorbamızın terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz. Bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine biraz soğuk su döküp kıvamını açıyoruz.

Daha sonra tencerede kaynayan çorbanın suyundan kepçe ile alarak terbiyenin kıvamını ılıştırıyoruz. Bu arada terbiyeyi sürekli karıştırıyoruz. Terbiyenin kıvamı ılıdıktan sonra çorba tenceresine boşaltıyoruz. Karıştırmaya devam ediyoruz.

Çorbanın tuzunu serpiyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ekliyoruz. Çorbamız kaynayıp kıvamını aldıktan sonra servis kâsesine boşaltıyoruz. Ayrı bir tarafta tavaya tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine kuru nane ve toz biber ekleyip ocağın altını kapatıyoruz.

Servis kâsesindeki çorbanın üzerine tereyağlı sosu gezdirerek döküyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

tuzlu yoğurt çorbası tarifi, oktay usta tuzlu yoğurt çorbası tarifi, pratik yoğurt çorbası tarifi, kolay yoğurt çorbası tarifi, buğdaylı soğuk yoğurt çorbası, yoğurt çorbası yapılışı, yoğurt çorbası nasıl yapılır, altay kimdir, sanatçı altay kimdir, sanatçı altay nerede, altay kiminle, oktay usta ve altay, karadeniz yemekleri, oktay usta yemek tarifleri, yemek sepeti, yemek oyunları, yöresel yemek tarifleri, mantılı yoğurt çorbası, kurabiye tarifleri, çorba tarifleri, kek tarifleri, pasta tarifleri, pirinçli yoğurt çorbası, yoğurt çorbası tarifi, yayla çorbası, soğuk yoğurt çorbası, buğdaylı yoğurt çorbası, domates çorbası, sebzeli yoğurt çorbası, yoğurt çorbası oktay usta

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker