Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Yöresel Yemek Tarifleri
Köz patlıcanları küçük küçük doğruyoruz. Geniş ve çukur bir kaseye alıyoruz.
Makedonya Mancası Tarifi

 

Ardından köz kırmızı biberleri de doğrayıp, patlıcanların üzerine alıyoruz.

 
Makedonya Mancası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

5 Adet Dondurulmuş Domates
6 Adet Közlenmiş Biber
6 Adet Közlenmiş Patlıcan
1 Su Bardağı Domates Suyu
5 Diş Sarımsak
Zeytinyağı
Tuz
Süslemek İçin:
Fesleğen

 
Hazırlanışı:
 

Köz patlıcanları küçük küçük doğruyoruz. Geniş ve çukur bir kaseye alıyoruz.

Üzerine tuz ve karabiber serpiyoruz. Ardından köz kırmızı biberleri de doğrayıp, patlıcanların üzerine alıyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Ayrı bir tarafta domates sosun hazırlamaya başlıyoruz.

Dondurulmuş domateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Sarımsakları ince ince doğruyoruz. Geniş bir tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine sarımsakları alıyoruz.

Sarımsakları soteledikten sonra üzerine doğradığımız domatesleri ekliyoruz. Domates suyunu da ilave ediyoruz. Pişiriyoruz. Tuz serpiyoruz.

Domates sos pişip kıvamını aldıktan sonra servis tabağındaki köz patlıcan ve köz kırmızı biberlerin üzerine gezdirerek döküyoruz. Yemeğimizin üzerine fesleğen ekleyerek servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

makedonya mancası tarifi, oktay usta makedonya mancası tarifi, makedonya mancası tarifi oktay usta, cansever nerede, oktay usta ve yeşil elma, diyarbakır ciğer kebap, yemek oyunları, makedonya yemekleri, makedonya gelenekleri, makedonya yemekleri tarifi, makedonya yemek tarifleri, makedonya tatlıları, kaymaçina, makedon yemekleri, makedonya oyunları, üsküp makedonya yemekleri, cansever kimdir, makedon usulü salata tarifleri, makedon tatlıları, yemek sepeti, makedonya yemekleri, kolay divriği pilavı, güzel yöresel yemekler, antep yöresel yemekler, oktay usta yöresel yemekler, cansever ve son albümü, yemek tarifleri, sebze yemekleri, soslu yemek tarifleri, salatalar, mezeler

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
  • Diğer
  • Yöresel Yemek Tarifleri
Geriİleri
#
Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker