Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tavuklu Yemek Tarifleri


Köy horozlarını iyice yıkayıp, temizliyoruz. Geniş bir tencereye horozları alıyoruz. Üzeri kapanana kadar sıcak su döküyoruz.
   
Bulgurlu Pilavlı Köy Horozu Tarifi

 

Defne yaprağını tencereye atıyoruz. Soğan ve havuçları iri iri doğrayıp tencereye ilave ediyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz.

 
Bulgurlu Pilavlı Köy Horozu Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Köy Horozu
1 Adet Soğan
1 Adet Havuç
Defne Yaprağı
Tuz
Karabiber
Su
Pilavı İçin:
3 Su Bardağı İri Bulgur
2 Adet Soğan
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Köy horozlarını iyice yıkayıp, temizliyoruz. Geniş bir tencereye horozları alıyoruz. Üzeri kapanana kadar sıcak su döküyoruz.

Defne yaprağını tencereye atıyoruz. Soğan ve havuçları iri iri doğrayıp tencereye ilave ediyoruz. Tuz ve karabiber serpiyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak horozları pişmeye bırakıyoruz. Horozların suyunu sürekli kontrol ediyoruz.

Bu arada horoz tavuktan zor pişeceği için isterseniz düdüklü tencerede pişirebilirsiniz. Horoz haşlanıp, piştikten sonra horozu bir tabağa alıyoruz. Suyunu süzdürüp pilav için kullanacağız. Soğanı küp küp doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz.

Doğradığımız soğanları tencereye alıyoruz. Kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra bulguru ekliyoruz, karıştırarak kavuruyoruz. Ayırdığımız horoz suyunu pilavın kıvamına göre tencereye boşaltıyoruz.

Tuz serpiyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Pişen pilavımızı servis tabağımıza boşaltıp, yayıyoruz. Üzerine de pişirdiğimiz horozu yerleştiriyoruz. Yemeğimizi servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

bulgurlu pilavlı köy horozu tarifi, oktay usta pilavlı köy horozu tarifi, yemek sepeti, yemek oyunları, pratik pilavlı horoz tarifi, bademli tavuklu örtülü pilav, kolay pilavlı horoz tarifi, horoz yahnisi tarifi, oktay usta yemek tarifleri, tavuklu yemek tarifleri, fırında horoz butları, badem soslu horoz tarifi, nohutlu tavuk, aperatif yemek tarifleri, etli yemek tarifleri, pilavlı horoz nasıl yapılır, pilavlı horoz yapılışı, horoz rostosu tarifi, horoz mantar tarifleri, bulgur pilavlı köy horozu resimli tarifi, resimli köy horozu tarifi, tavuk dolması tarifi, horoz mantarlı levrek fileto

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker