Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Zeytinyağlı Tarifleri


Soğanları yarım ay şeklinde doğruyoruz. Havucun da kabuklarını soyup, doğruyoruz.
Portakallı Pırasa Tarifi

 

Pırasaları da verev şeklinde doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz.

 
Portakallı Pırasa Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Soğan
1 Kilogram Pırasa
1 Yemek Kaşığı Şeker
1 Tatlı Kaşığı Tuz
2 Adet Havuç
2 Yemek Kaşığı Pirinç
2 Adet Portakal
Zeytinyağı
Su

 
Hazırlanışı:
 

Soğanları yarım ay şeklinde doğruyoruz. Havucun da kabuklarını soyup, doğruyoruz.

Pırasaları da verev şeklinde doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine soğanı alıyoruz. Soğanları biraz soteledikten sonra üzerine havuçları alıyoruz.

Kavurmaya devam ediyoruz. Ardından pırasaları da ekliyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. 2-3 dakika kavurduktan sonra üzerine tuz ve şeker serpiyoruz. Yemeğin kıvamına göre biraz su döküyoruz.

2 adet portakalın suyunu sıkıp, pırasaların üzerine gezdirerek döküyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişiriyoruz. Pırasaların pişmesine yakın yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinçleri ekliyoruz.

Pişmeye bırakıyoruz. Pirinçler de piştikten sonra yemeğimizi servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

portakallı pırasa tarifi, portakallı pırasa tarifi oktay usta, oktay usta portakallı pırasa tarifi, portakallı pırasa yemeği, portakallı pırasa nasıl yapılır, portakallı pırasa yapımı, zeytinyağlı portakallı pırasa, yeliz yeşilmen kimdir, sebzeli kebap, portakal soslu pırasa, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, zeytinyağlı pırasa yemeği, kıymalı pırasa yemeği, pırasa yemeği oktay usta, etli pırasa yemeği, oktay usta, yemek oyunları, pratik pırasa yemeği, pırasa köftesi, ıspanak yemeği, yeliz yeşilmen nerede, yemek sepeti, resimli sebze yemekleri, sebze yemekleri oktay usta, aperatif yemek tarifleri, yeliz yeşilmen ve projeleri, pırasalı yayla çorbası, diyet yemekleri, etli sebze yemekleri, tavuk yemekleri, oktay usta, diyet sebze yemekleri, pratik sebze yemekleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker