Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Havuçların kabuklarını soyup, iri iri verev şeklinde doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir çelik tencereyi ocağa yerleştiriyoruz.
Fırında Sebzeli İncik Tarifi

 

Biraz zeytinyağı döküyoruz. Tencereye incikleri alıyoruz. Alt üst çevirerek kızartıyoruz.

 
Fırında Sebzeli İncik Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Havuç
6 Adet İncik
2 Domates
1 Adet Brokoli
2 Adet Patates
1 Yemek Kaşığı Domates Salçası
1 Kase Arpacık Soğan
Defne Yaprağı
Tane Karabiber
Zeytinyağı
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Havuçların kabuklarını soyup, iri iri verev şeklinde doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir çelik tencereyi ocağa yerleştiriyoruz.

Biraz zeytinyağı döküyoruz. Tencereye incikleri alıyoruz. Alt üst çevirerek kızartıyoruz. İncikler kızardıktan sonra üzerine doğradığımız havuçları alıyoruz. Arpacık soğanları ekliyoruz. 1-2 dakika çevirerek kavuruyoruz.

Ardından salçayı ilave ediyoruz. Tane karabiberleri ve defne yaprağını tencereye atıyoruz. İnciklerin üzeri kapanana kadar sıcak su döküyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. İncikler 1 saatte yarı kıvamda pişecektir.

Ardın incikleri tencereden alarak dikdörtgen cam fırın kabına diziyoruz. Patatesin kabuklarını soyup, elma dilimi şeklinde doğruyoruz. Domatesinde kabuklarını soyup, yarım ay şeklinde dilimliyoruz. Doğradığımız patates ve domatesleri inciklerin üzerine yerleştiriyoruz.

İncikleri pişirdiğimiz tenceredeki sebzeli sosu da fırın kabına boşaltıyoruz. Ardından fırın kabının üzerine ilk önce yağlı kağıt kapatıyoruz. Daha sonra alüminyum folyo kapatıyoruz. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.

Yemeğimiz fırında pişerken brokoliyi yıkayıp, çiçeklerine ayırıyoruz. Ayrı bir tencereye brokolileri alıyoruz. Üzerini kapatacak kadar su koyup, haşlıyoruz. Brokolilerin 5 dakika kadar haşlanması yeterli olacaktır.

Brokoliler haşlandıktan sonra kevgirle çıkartıp, soğuk su dolu olan kaseye alıyoruz. Bu şekilde brokolilerin yeşil rengi de kaybolmayacaktır.

Diğer taraftan pişen sebzeli incikleri fırında çıkartıyoruz. Haşladığımız brokolileri de inciklerin üzerine yerleştiriyoruz. Yemeğimizi sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

fırında sebzeli incik tarifi, oktay usta fırında sebzeli incik tarifi, fırında sebzeli incik tarifi oktay usta, kolay yemek tarifleri, karışık pilavlı incik, etli yemek tarifleri, fırın yemekleri, incikli yemek tarifleri, incik nedir, türkü nerede, incik ustası, pratik etli yemekler, tavuk incik tarifi, fırında incik tarifi, türkü kimdir, kuzu incik tarifi, buğdaylı kuzu incik, fırında tavuk incik tarifi, kuzu incik yemekleri, incik kebabı, incik tandır, fırında kuzu incik tarifi, fırında incik kebabı, incik haşlama, tavuk incik kebabı, ekmek kıtırlı incik, pilav tarifleri, türkü ve son albümü, incik haşlama nasıl yapılır, incik kebabı tarifleri, pilavlı incik kebabı oktay usta

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker