Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Hindi etini parmak uzunluğunda doğruyoruz. Kırmızı ve sarı biberin iç çekirdeklerini ayıklayıp, parmak uzunluğunda doğruyoruz.
Makarnalı Soya Soslu Hindi Tarifi

 

Soğanları da yarı ay şeklinde doğruyoruz. Geniş bir tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz.

 
Makarnalı Soya Soslu Hindi Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Soğan
700 Gram Hindi
1 Adet Kırmızı Biber
1 Adet Sarı Biber
Hindi Baharatı
Soya Sosu
Zeytinyağı
Salatası İçin:
2 Adet Havuç
Karışık Yeşillik
1 Adet Limon
Zeytinyağı
1 Adet Turp
Zeytin
Mısır
Servisi İçin:
3 Su Bardağı Erişte
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Hindi etini parmak uzunluğunda doğruyoruz. Kırmızı ve sarı biberin iç çekirdeklerini ayıklayıp, parmak uzunluğunda doğruyoruz.

Soğanları da yarı ay şeklinde doğruyoruz. Geniş bir tavaya biraz zeytinyağı döküyoruz. Üzerine hindi etini alıyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz.

Hindi eti kavrulup, rengi değiştikten sonra üzerine doğradığımız soğan ve biberleri de ekliyoruz. Kavuruyoruz. Sebzelerde sotelendikten sonra üzerine hindi baharatını serpiyoruz. Hindilerin pişmesine yakın üzerine biraz da soya sosundan döküyoruz.

Hindi etini pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta tencereye su dolduruyoruz. Su kaynadıktan sonra üzerine tuz serpiyoruz. Erişteleri tencereye atıyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Bu arada geniş bir servis tabağına aralıklı olarak iki kenara karışık yeşillikleri yerleştiriyoruz.

Havuç ve turbu ayrı tabaklara rendeliyoruz. Karışık yeşilliklerin üzerine turp ve havuç rendelerini paylaştırıyoruz. Zeytin ve mısır ilave ediyoruz. Limonun suyunu sıkıp, üzerlerine döküyoruz. Zeytinyağını da gezdirerek döküyoruz.

Böylece salatamızı hazırlamış oluyoruz. Pişen erişteleri de süzüp, salataların ortasına yerleştiriyoruz. Diğer taraftan pişirdiğimiz hindi eti soteyi de eriştenin iki kenarına yerleştiriyoruz. Yemeğimizi sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

makarnalı soya soslu hindi tarifi, oktay usta makarnalı soya soslu hindi tarifi, makarnalı soya soslu hindi tarifi oktay usta, makarna tarifleri, pilav tarifleri, kalender kimdir, güçlü soydemir kimdir, cevizli hindi, hindili yemek tarifleri, oktay usta ve yeşil elma, yemek sepeti, pratik yemek tarifleri, tavuklu yemek tarifleri, et sote tarifi, ev yapımı erişte hamuru nasıl hazırlanır, mantı tarifi, hamur işi tarifleri, acı soslu hindi lokmaları, salatalar, kalender nerede, mezeler, oktay usta ve kolay yemek tarifleri, etli yemek tarifleri, güçlü soydemir nerede, soya soslu yemek tarifleri, kalender ve ibrahim tatlıses, hindi eti nasıl marine edilir, hindi yemekleri, hindi eti kaç kalori, tavuklu saç kavurma, hindi but nasıl pişirilir, hindi fileto nasıl pişirilir

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker