Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Buğdayı bir tencereye alıyoruz. Üzerini 3 parmak geçecek kadar su koyup, % 80 kıvamda haşlıyoruz.
   
Anadolu Çorbası Tarifi

 

Buğdaylar haşlandıktan sonra geniş bir tencereye alıyoruz. Üzerine haşlanmış nohutu boşaltıyoruz.

 
Anadolu Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Çay Bardağı Buğday
1 Su Bardağı Mantı
1 Su Bardağı Haşlanmış Nohut
1 Su Bardağı Et Suyu
Tuz
Su
Terbiyesi İçin:
2 Yemek Kaşığı Un
1 Kase Yoğurt
Yarım Limon
Su
Üzeri İçin:
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
Nane

 
Hazırlanışı:
 

Buğdayı bir tencereye alıyoruz. Üzerini 3 parmak geçecek kadar su koyup, % 80 kıvamda haşlıyoruz. Buğdaylar haşlandıktan sonra geniş bir tencereye alıyoruz.

Üzerine haşlanmış nohutu boşaltıyoruz. Çorbanın kıvamına göre de sıcak su dolduruyoruz. Mantıyı ilave ediyoruz. Çorbamızda kayseri mantısı kullanıyoruz. Mantıyı daha önceden haşlamıyoruz. Pişmeye bırakıyoruz.

Diğer taraftan geniş bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine yarım limonun suyunu sıkıyoruz. Unu ekliyoruz. Karıştırıyoruz. Biraz da su döküyoruz. Kıvamını açıyoruz. Daha sonra kaynayan çorbamızdan kepçe ile alarak terbiyenin üzerine ekliyoruz. Bir yandan da karıştırmaya devam ediyoruz.

Terbiyenin kıvamı ılıdıktan sonra çorba tenceresine boşaltıyoruz. Et suyunu da boşaltıyoruz. Kaynayana kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Çorbamız kaynadıktan sonra tuz serpiyoruz. Çorbamızın kıvamına göre sıcak su ekleyebilirsiniz.

Pişen ve kıvamını alan çorbamızı servis kasesine boşaltıyoruz. Ayrı bir tarafta tavaya tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine kuru nane serpiyoruz. Ocağın altını kapatıyoruz. Çorbamızın üzerine gezdirerek döküyoruz. Anadolu çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

anadolu çorbası tarifi, oktay usta anadolu çorbası tarifi, oktay usta ve yeşil elma, anadolu çorbası tarifi oktay usta, çorba tarifleri, paça çorbası, yemek sepeti, un çorbası, yoğurt çorbası, yöresel çorbalar, salatalar, mezeler, küre tv, kalender kimdir, güçlü soydemir kimdir, kolay çorba tarifi, pratik yemek tarifleri, kekler, tatlılar, ovmaç çorbası, kurabiye tarifleri, hamur işi tarifleri, kremalı çorbalar, et suyu çorbalar, tavuk sulu çorbalar, domates çorbası, kalender ve son albümü, yemek oyunları, kıymalı erişte çorbası, aperatif yemek tariflei, fırın yemekleri, güçlü soydemir ve ilahiler, etli yemek tarifleri, sebze yemekleri, ıspanak çorbası, brokoli çorbası, bebekler için çorba tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker