close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Yeşil mercimeği yıkayıp tencereye alıyoruz. Üzerini geçene kadar su doldurup, haşlıyoruz.
Arpa Şehriyeli Mercimek Çorbası Tarifi

 

Diğer taraftan soğanları küp kup doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz.

 
Arpa Şehriyeli Mercimek Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
1 Yemek Kaşığı Un
1 Su Bardağı Yeşil Mercimek
1 Yemek Kaşığı Salça
1 Çay Bardağı Arpa Şehriye
2 Diş Sarımsak
1 Su Bardağı Domates Suyu
1 Yemek Kaşığı Tereyağı
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Yeşil mercimeği yıkayıp tencereye alıyoruz. Üzerini geçene kadar su doldurup, haşlıyoruz.

Diğer taraftan soğanları küp kup doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Tencereyi boş olarak ocağa alıyoruz. Ocağın altını yakıyoruz. Arpa şehriyeleri tencereye alıyoruz.

Üzerine arpa şehriyelerini alıp, kavuruyoruz. Arpa şehriyeler kavrulduktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Ayrı bir tencereye telaşını alıyoruz. Üzerine doğradığımız soğan ve sarımsağı ekliyoruz.

Kavurmaya devam ediyoruz. Soğanlar da kavrulduktan sonra unu ekliyoruz. Kavuruyoruz. Unda kavrulduktan sonra üzerine salçayı alıyoruz. Domates suyunu döküyoruz. 1-2 dakika kavrulduktan sonra çorbanın kıvamını soğuk su dökerek açıyoruz.

Ardından haşladığımız yeşil mercimekleri suyuyla birlikte boşaltıyoruz. Kavurduğumuz arpa şehriyeleri de tencereye alıyoruz. Tuz serpiyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ekleyebilirsiniz.

Arpa şehriyeler pişene kadar çorbamızı pişiriyoruz. Arpa şehriyeler piştikten sonra çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

arpa şehriyeli mercimek çorbası tarifi, oktay usta arpa şehriyeli mercimek çorbası tarifi, şahsenem ve oktay usta, düğün çorbası, arpa şehriyeli mercimek çorbası tarifi oktay usta, küre tv, yemek sepeti, oktay usta ve yeşil elma, kolay çorba, pratik yemek tarifleri, aperatif yemek tarifleri, değişik çorbalar, domates çorbası, borç çorbası, un çorbası, yöresel çorbalar, şahsenem nerede, yemek oyunları, özel yemek tarifleri, sebze yemekleri, mantar çorbası, mercimek çorbası, patates çorbası, pratik çorba tarifleri, yöresel yemek tarifleri, pratik çorba tarifleri, kremalı çorbalar, et sulu çorbalar, tavuk sulu çorbalar, salatalari mezeler, özel tarifler, kebap tarifleri, etlı yemek tarifleri, tavuklu yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker