Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Ana Yemek Tarifleri


Soğanları iri küpler halinde doğruyoruz. Dana etini kuşbaşı şeklinde doğruyoruz.
Fasulye Güveci Tarifi

 

Patates ve havuçların kabuklarını soyup, iri küpler halinde doğruyoruz.

 
Fasulye Güveci Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Adet Soğan
1 Baş Sarımsak
3 Adet Dondurulmuş Domates
2 Adet Patates
1 Adet Havuç
500 Gram Dondurulmuş Fasulye
600 Gram Dana Eti
Dondurulmuş Biber
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
Zeytinyağı
Karabiber
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Soğanları iri küpler halinde doğruyoruz. Dana etini kuşbaşı şeklinde doğruyoruz.

Patates ve havuçların kabuklarını soyup, iri küpler halinde doğruyoruz. Dondurulmuş domateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Dondurulmuş biberleri de doğruyoruz. Güveci ocağa alıyoruz.

Ocağın altını yakıyoruz. Güveç ısındıktan sonra üzerine biraz zeytinyağı döküyoruz. Doğradığımız kuşbaşı etlerini alıyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Etlerin rengi değiştikten sonra doğradığımız soğan ve bütün halindeki sarımsakları ekliyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz.

Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine doğradığımız havuç ve patatesleri ekliyoruz. Fasulyeyi ilave ediyoruz. Doğradığımız biber ve domatesleri ekliyoruz. Sebzelerin üzerine tuz serpiyoruz. Tereyağını küçük parçalar halinde yerleştiriyoruz.

Tane karabiberi serpiştiriyoruz. Güvece su ilave ediyoruz. Güvecimizin kapağı varsa, kapatıp, en son üzerini alüminyum folyo ile kaplıyoruz. Eğer güvecin kapağı yoksa, ilk önce yağlı kağıt kapatıyoruz.

Son olarak da alüminyum folyo ile kapatıyoruz. Hazırladığımız güveci ilk önce ocakta bir müddet kısık ateşte pişiriyoruz. Daha sonra önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

fasulye güveci tarifi, oktay usta fasulye güveci tarifi, oktay usta ve yeşil elma, yemek sepeti, fasulye güveci tarifi oktay usta, güveç tarifleri, ana yemek tarifleri, okan karacan kimdir, yeşim erçetin kimdir, sebze yemekleri, fasulyeli kek tarifi, değişik yemek tarifleri, yemek oyunları, okan karacan nerede, yeşim erçetin nerede, etli yemek tarifleri, fasulye yemeği, fasulye turşusu, salatlar, mezeler, fırın yemekler, fasulye pilaki, tavuklu yemek tarifleri, okan karacan ve programları, yöresel yemek tarifleri, etli güveç tarifi, patlıcan güveç tarifi, fırında güveç tarifi, dana güveç tarifi, , fasulye kavurması, fırında güveç, patlıcanlı tavuklu güveç tarifi, tavuklu güveç tarifi oktay usta, fırında tavuklu güveç tarifi, tatlılar, kekler, resimli tavuklu güveç tarifi, tavuklu güveç yemek tarifi, güveçte tavuk, güveç yemekleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker