close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Soğanı küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Tencereye tereyağını alıyoruz.
   
Pirinçli Mercimek Çorbası Tarifi

 

Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinç ve mercimekleri ekliyoruz.

 
Pirinçli Mercimek Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Çay Bardağı Pirinç
1 Çay Bardağı Sarı Mercimek
1 Yemek Kaşığı Salça
1 Adet Soğan
2 Adet Patates
1 Diş Sarımsak
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Adet Limon
1 Tutam Frenk Maydanozu
Tuz
Tavuk Suyu
Su

 
Hazırlanışı:
 

Soğanı küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Tencereye tereyağını alıyoruz. Doğradığımız soğan ve sarımsakları da ekleyip, kavuruyoruz.

Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinç ve mercimekleri ekliyoruz. Salçayı da tencereye alıyoruz. Kavuruyoruz. Ardından biraz sıcak su ekliyoruz. Tuz serpiyoruz, karıştırıyoruz.

Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. Patateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Tencereye ilave ediyoruz. Eğer varsa tavuk suyunuz çorbaya ekliyoruz. Tavuk suyunu yoksa, tavuk buluyoruz biraz sıcak su ile kıvamını açıp, çorbamıza ilave ediyoruz.

Kaynamaya bırakıyoruz. Çorbamızın kıvamına göre sıcak su ekliyoruz. Çorba kaynayıp, kıvamını aldıktan sonra üzerine ince kıyılmış maydanoz serpiyoruz. Sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

Pirinçli mercimek çorbası tarifi, pirinçli mercimek çorbası tarifi Oktay usta, çorba tarifleri, yemek sepeti, Oktay usta ve yeşil elma, salatalar, mezeler, kolay yemek tarifleri, aslı hünel kimdir, mercimek çorbası, domates çorbası, domatesli mercimek çorbası, yöresel yemek tarifleri, aslı hünel nerede, yöresel çorba tarifleri, pratik çorba tarifi, tavuk sulu çorbalar, Kremalı çorbalar, yemek oyunları, pirinç çorbası, pilav tarifleri, fırın yemekleri, tatlılar, kekler, terbiyeli çorba tarifleri, yoğurt çorbası, kolay çorba tarifleri ve Oktay usta, ıspanaklı mercimek çorbası, aslı hünel hastanede, aperatif yemek tarifleri, özel tarifleri, özel gün yemek tarifleri, şifa çorbası, kış çorbası, sütlü mercimek çorbası tarifi, patates çorbası, bebekler için çorba tarifleri, sebze çorbası, zeytinyağlılar, özel yemek tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker