close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Salata Tarifleri


Çiçek şehriyeleri bir tencereye alıyoruz. Üzerini geçene kadar su ekliyoruz. Tuz serpiyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz.
   
Renkli Şehriyeli Salata Tarifi

 

Şehriyeler haşlandıktan sonra suyunu süzdürüp, iki kaseye paylaştırıyoruz.

 
Renkli Şehriyeli Salata Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Su Bardağı Çiçek Şehriye
1 Demet Karışık Yeşillik
Pancar Turşusu Suyu
1 Kase Mısır
1 Kase Turşu
5 Dilim Jambon
1 Tutam Maydanoz
Limon
Zeytinyağı

 
Hazırlanışı:
 

Çiçek şehriyeleri bir tencereye alıyoruz. Üzerini geçene kadar su ekliyoruz. Tuz serpiyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz.

Şehriyeler haşlandıktan sonra suyunu süzdürüp, iki kaseye paylaştırıyoruz. Bir kâsede ki şehriyelerini üzerine pancar suyunu boşaltıyoruz. Bu şekilde 5 dakika kadar bekletiyoruz. Eğer şehriyelerin üzerinde pancar suyu kalırsa, suyunu süzdürüyoruz.

Pancar suyunda beklettiğimiz şehriyeleri diğer kâsenin üzerine boşaltıyoruz. Turşuyu küçük küçük doğruyoruz. Maydanozu ve jambonu da doğruyoruz. Doğradığımız malzemeleri de kaseye alıyoruz, üzerine limonun suyunu sıkıp, döküyoruz.

Zeytinyağını da gezdirerek döküyoruz. Servis tabağımızın zeminine karışık yeşillikleri döşüyoruz. Üzerine de hazırladığımız salatayı boşaltıyoruz. Salatamızı servise hazırlıyoruz.

 

Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

renkli şehriyeli salata tarifi, oktay usta renkli şehriyeli salata, pratik şehriyeli salata tarifi, kolay şehriyeli salata tarifi, tavuklu arpa şehriyeli salata tarifi, yemek sepeti, yemek oyunları, şehriyeli salata yapılışı, şeyriyeli salata nasıl yapılır, oktay usta yemek tarifleri, hamiyet kimdir, hamiyet nerede, cevizli lahana salatası tarifi, hamiyet kiminle, oktay usta ve hamiyet, hamiyet yeni albümü, ihsan berk aydın kimdir, ihsan berk aydın nerede, oktay usta ve ihsan berk aydın, arpa şehriyeli salata, şehriyeli salata tarifleri, tel şehriyeli salata, şehriyeli yoğurtlu salata, tel şehriyeli salata tarifleri, şehriyeli salata oktay usta, şehriyeli salata yemek, salata tarifleri, kek tarifleri, salamlı patates salatası tarifi, kurabiye tarifleri, oktay usta salata tarifleri, salata tarifleri, pasta tarifleri, oktay usta ile yeşil elma

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker