close

Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Soğanı küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Mantarı küp küp doğruyoruz.
Mantarlı Patates Çorbası Tarifi

Tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğan ve sarımsağı alıyoruz. 
Mantarlı Patates Çorbası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Adet Soğan
1 Adet Soğan
1 Adet Patates
1 Kase Mantar
1 Su Bardağı Süt
2 Diş Sarımsak
Sıvıyağ
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Soğanı küp küp doğruyoruz. Sarımsağı ince kıyıyoruz. Mantarı küp küp doğruyoruz.

Patatesi küp küp doğruyoruz. Tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğan ve sarımsağı alıyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.

Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine doğradığımız mantar ve patatesi ilave ediyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz. Bir müddet de sebzeleri kavurduktan sonra üzerine sıcak su veriyoruz. Tuz serpiyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz.

Diğer taraftan ayrı bir tencereye tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine unu ekliyoruz. Karıştırarak kavuruyoruz. Unun kokusu çıkana kadar kavuruyoruz. Un kavrulduktan sonra üzerine soğuk sütü boşaltıyoruz.

Biraz da soğuk su döküyoruz. Karıştırarak kıvamını açıyoruz. Kaynadıktan sonra diğer tencerede pişen sebzeleri suyuyla birlikte üzerine boşaltıyoruz. Karıştırıyoruz.

Çorbamız kaynayıp, piştikten sonra kıvamına göre sıcak su ilave ediyoruz. Çorbamız kaynayıp, kıvamını açtıktan sonra servis kasesine boşaltıyoruz. Üzerine toz kırmızı biber serperek servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

mantarlı patates çorbaı tarifi, oktay usta mantarlı patates çorbaı tarifi, mantarlı patates çorbaı tarifi oktay usta, çorba nedir, çorba ustası, çorba tarifi, çorba tarifleri, kolay çorba tarifleri, pratik çorba tarifi, oktay usta ve yeşil elma, pratik toyga çorbası, yemek oyunları, fatoş kabasakal kimdir, serhat yeğin kimdir, yemek sepeti, özel yemek tarifleri, özel gün yemek tarifleri, özel tarifler, serhat yeğin nerede, fatoş kabasakal nerede, patates çorbası, mantar çorbası, kremalı çorbalar, fatoş kabasakal ve tv programı, bahar çorbası, serhat yeğin ve incir şarkısı, tavuk sulu çorbalar, et sulu çorbalar, mantarlı patates yemeği tarifi, patates çorbası tarifi oktay usta, kremalı patates çorbası tarifi, kolay patates çorbası tarifi, patates çorbası tarifi resimli, patates çorbası tarifi video, salçalı patates çorbası tarifi, etli patates yemeği tarifi, patates yemeği tarifi oktay usta, kıymalı patates yemeği tarifi, mantar salatası, tavuklu patates yemeği tarifi, etsiz patates yemeği tarifi, patates yemeği tarifi resimli, sade patates yemeği tarifi, resimli patates çorbası tarifi, patates çorbası tarifi oktay usta, patates çorbası tarifleri resimli, kolay patates yemeği tarifi, kremalı patates çorbası tarifi, patates çorbası tarifi video, salçalı patates çorbası tarifi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker