Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Pilav Tarifleri


Yemeğimizi ister döküm tencerede, isterseniz güveçte hazırlayabilirsiniz.
Hindi Tandırlı Kestane Pilavı Tarifi

Ocağa döküm tenceremizi alıyoruz. 5 dakika kadar ısıtıyoruz. Daha sonra üzerine biraz sıvıyağ döküyoruz. 
Hindi Tandırlı Kestane Pilavı Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
1,5 Kilogram Hindi But
2 Adet Domates
3 Adet Havuç
2 Dal Defne Yaprağı
Tane Karabiber
Tuz
Su
Pilavı İçin:
1 Adet Soğan
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
3 Su Bardağı Pirinç
300 Gram Kestane
1 Tutam Dereotu
Sıvıyağ
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Yemeğimizi ister döküm tencerede, isterseniz güveçte hazırlayabilirsiniz.

Ocağa döküm tenceremizi alıyoruz. 5 dakika kadar ısıtıyoruz. Daha sonra üzerine biraz sıvıyağ döküyoruz. Hindi butları tencereye alıyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz.

Havuçların kabuklarını soyup, jülyen doğruyoruz. Soğanı da yarım ay şeklinde doğruyoruz. Domatesi kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Hindi butların rengi değiştikten sonra üzerine doğradığımız sebzeleri alıyoruz.

Defne yaprağını ilave ediyoruz. Tane karabiberi ekliyoruz. Butların üzeri kapanana kadar da sıcak su döküyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak pişmeye bırakıyoruz. Hindi butlarını 40 dakika kadar pişirdikten sonra üzerin hindi baharatını boşaltıyoruz.

Tuz serpiyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında pişmeye bırakıyoruz. Hindi butları pişerken pilavımızı pişirmeye başlıyoruz. Kestaneleri yanlarından kesiyoruz. Közleme aparatında kestaneleri pişiriyoruz.

Pişen kestanelerin kabuklarını soyup, doğruyoruz. Soğanı küp küp doğruyoruz. Geniş ve yayvan bir tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğanları alıyoruz. Kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine yıkayıp, suyunu süzdürdüğümüz pirinçleri ilave ediyoruz.

Tereyağını da ekliyoruz. Bir müddet kavuruyoruz. Daha sonra üzerine doğradığımız kestaneleri alıyoruz. Biraz daha kavurup, tuz serpiyoruz. Pilavın kıvamına göre sıcak suyunu veriyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz.

Pilavımız piştikten sonra ocağın altını kapatıyoruz. 10 dakika kadar dinlendiriyoruz. Dinlenen pilavımızın üzerine ince kıyılmış dereotu serpiyoruz. Karıştırıyoruz. Servis tabağımıza pilavımızı boşaltıyoruz.

Pilavın üzerine de fırında pişen hindi butlarını alıyoruz. Yemeğimizi sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

hindi tandırlı kestane pilavı tarifi, oktay usta hindi tandırlı kestane pilavı tarifi, pilav tarifi, pilav tarifleri, kestaneli pilav tarifi, makarna tarifi, kolay pilav tarifi, şehriye pilavı tarifi, kolay yemek tarifleri, pratik kestaneli pilav tarifi, kestaneli lahana sarması, oktay usta ve yeşil elma, yemek sepeti, yemek oyunları, fatoş kabasakal nerede, serhat yeğinm nerede, kestaneli pilav tarifi, kestaneli ic pilav tarifi, kestaneli pilav tarifi oktay usta, kestaneli pilav nasıl yapılır, kestaneli pilav yapılışı, oktay usta kestaneli pilav, kestaneli pilav nasıl pişirilir, milföyde etli pilav, hindi but tandır tarifi, hindi tandır tarifi, hindi tandir, kestaneli pilav nasıl servis edilir, kestaneli pilav tarifi, serhat yeğin kimdir, fatoş kabasakal kimdir, kestaneli pilav yemek, pirinç alatası, salatalar, mezeler, özel gün yemek tarifleri, tatlı tarifleri, fırında kuzu etli pilav, kolay yemek tarifleri, kolay pilav tarifi, kestaneli pilav yapılışı, kestaneli pilav yapımı, kestaneli pilav pilavlar, kestane pilavı nasıl yapılır, kestaneli pilav tarifi, kestaneli pilav yapılışı, kestaneli pilav yemeği, kestaneli pilav servis, kestaneli pilav nasıl yapılır, serhat yeğin ve incir şarkısı, pilav malzemesi, kestanelı pilav, kestaneli pilav tarifi, kestaneli pilav yapılışı, kestaneli pilav yemeği

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker