Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Reçel Tarifleri
Portakalın alt ve üst kapak kısımlarını alıyoruz. Tırtılı meyve bıçağıyla portakalın kabuklarının üzerinden bastırarak geçiyoruz.
   
Portakal Reçeli Tarifi

Böylece portakalın gazı çıkmış oluyor. Geniş ve yayvan bir tencereye portakalları alıyoruz. 
Portakal Reçeli  Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

2,5 Kilogram Portakal
2,5 Kilogram Toz Şeker
2 Adet Limon
2 Adet Kabuk Tarçın
4 Adet Karanfil
Su

 
Hazırlanışı:
 

Portakalın alt ve üst kapak kısımlarını alıyoruz. Tırtılı meyve bıçağıyla portakalın kabuklarının üzerinden bastırarak geçiyoruz.

Böylece portakalın gazı çıkmış oluyor. Geniş ve yayvan bir tencereye portakalları alıyoruz. Üzerini geçecek kadar su dolduruyoruz. Haşlanmaya bırakıyoruz. Portakalların rengi sararınca suyunu boşaltıyoruz. Tencereye ilk önce şekerin yarısını döküyoruz.

Üzerine haşladığımız portakalları alıyoruz. Karıştırıyoruz. Ardından üzerine kalan şekeri döküyoruz. 2,5 su bardağı sıcak suyunu da üzerine boşaltıyoruz. Portakal reçelini pişmeye bırakıyoruz. Ara ara reçeli karıştırıyoruz. Yaklaşık olarak 1,5 saat reçelimizi pişiriyoruz.

Daha sonra üzerine 2 adet limonun suyunu sıkıp, tencereye boşaltıyoruz. Karanfilleri tencereye alıyoruz. Tarçınları da ilave ediyoruz. 1 saat daha pişiriyoruz. Reçelimiz pişip, kıvamını aldıktan sonra ocağın altını kapatıyoruz. Kavanozlara reçelleri dolduruyoruz. Kapağını sıkıca kapatıp, serin bir ortamda muhafaza ediyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

portakal reçeli tarifi, oktay usta portakal reçeli tarifi, pratik portakal reçeli, kolay portakal reçeli, oktay usta reçel tarifleri, portakal reçeli pratik tarifi, reçel tarifleri, yemek sepeti, yemek oyunları, oktay usta yemek tarifleri, açelya akkoyun kimdir, açelya akkoyun nerede, açelya akkoyun kiminle, oktay usta ve açelya akkoyun, ali kaplan kimdir, ali kaplan nerede, ali kaplan kiminle, oktay usta ve ali kaplan, portakal kabuğu reçeli, portakal reçeli nasıl yapılır, portakal kabuğu reçeli, portakal reçeli yapılışı, portakal reçeli tarifi resimli, oktay usta portakal reçeli reçeller, oktay usta portakal reçeli, portakal kabuğu reçeli nasıl yapılır, kayısı reçeli, çilek reçeli tarifi, reçel tarifi vişne, reçel tarifi şeftali, nar reçeli tarifi, erik reçel tarifi, portakal reçeli tarifi, reçel tarifi çilek, reçel tarifi oktay usta, açelya akkoyun ve doksanlar dizisi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Tarifini Gönder
Oktay Usta Haberleri
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker