Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Isırganı tencereye alıyoruz. Üzeri kapanana kadar su dolduruyoruz. Haşlıyoruz. Isırgan haşlandıktan sonra el ...
   
Isırgan Çorbası Tarifi

Diğer taraftan soğanı küp küp doğruyoruz. Ayrı bir tencereye tereyağını alıyoruz. 
Isırgan Çorbası   Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

Yarım Kilogram Isırgan
1 Adet Soğan
2 Yemek Kaşığı Un
2 Yemek Kaşığı Tereyağı
1 Çay Bardağı Et Suyu
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Isırganı tencereye alıyoruz. Üzeri kapanana kadar su dolduruyoruz. Haşlıyoruz. Isırgan haşlandıktan sonra el blendırından geçirerek püre haline getiriyoruz.

Diğer taraftan soğanı küp küp doğruyoruz. Ayrı bir tencereye tereyağını alıyoruz. Tereyağı eridikten sonra üzerine doğradığımız soğanları alıyoruz. Kavuruyoruz. Soğanlar pembeleştikten sonra üzerine unu alıyoruz. Kavuruyoruz. Unun kokusu çıktıktan sonra üzerine soğuk olan et suyunu boşaltıyoruz.

                Karıştırıyoruz. Püre haline getirdiğimiz ısırgan otunu da tencereye boşaltıyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak suyunu döküyoruz. Tuz serpiyoruz. Çorbamızı kaynamaya bırakıyoruz. Çorbamız kaynayıp, kıvamını aldıktan sonra servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

ısırgan çorbası tarifi, oktay usta ısırgan çorbası tarifi, pratik ısırgan çorbası, kolay ısırgan çorbası, ısırgan çorbası yapılışı, patatesli ısırgan çorbası tarifi, ısırgan çorbası nasıl yapılır, çorba tarifleri, oktay usta çorba tarifleri, yemek sepeti, yemek oyunları, oktay usta yemek tarifleri, açelya akkoyun kimdir, açelya akkoyun nerede, açelya akkoyun kiminle, oktay usta ve açelya akkoyun, mısır unlu ısırgan otu çorbası, ali kaplan kimdir, ali kaplan nerede, ali kaplan kiminle, oktay usta ve ali kaplan, ısırgan yemeği tarifi, sütlü ısırgan çorbası, ısırgan çorbası faydaları, isırgan çorbası tarifleri, ısırgan çorbası tarifi, ısırgan çorbası oktay usta, isırgan çorbası tarifi, ısırgan çorbası kaç kalori, kolay çorba tarifleri, çorba tarifleri oktay usta, resimli çorba tarifleri, ezogelin çorbası, kereviz yapraklı ısırgan otu çorbası, yemek tarifleri, yayla çorbası, domates çorbası, çorbalar, kek tarifleri, kurabiye tarifleri, börek tarifleri, oktay usta ve yeşil elma

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker