Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Çorba Tarifleri


Tencereye su dolduruyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Su kaynadıktan sonra üzerine buğdayları alıyoruz.
   
Anadolu Çorbası Tarifi

Haşlanmaya bırakıyoruz. Tenceredeki mantılar piştikten sonra üzerine mısırı ilave ediyoruz, tuz serpiyoruz. 
Anadolu Çorbası   Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Su Bardağı Haşlanmış Buğday
1 Su Bardağı Mantı
1 Su Bardağı Tane Mısır
1 Su Bardağı Et Suyu
Tuz
Su
Terbiyesi İçin:
1 Kase Yoğurt
2 Yemek Kaşığı Un
Yarım Limon
Üzeri İçin:
Tereyağı
Nane

 
Hazırlanışı:
 

Tencereye su dolduruyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Su kaynadıktan sonra üzerine buğdayları alıyoruz. Mantıları da ekliyoruz.

Haşlanmaya bırakıyoruz. Tenceredeki mantılar piştikten sonra üzerine mısırı ilave ediyoruz, tuz serpiyoruz. Et suyunu boşaltıyoruz. Pişmeye bırakıyoruz. Ayrı bir tarafta çorbamızın terbiyesini hazırlıyoruz. Ayrı bir kaseye yoğurdu boşaltıyoruz. Üzerine unu alıyoruz.

Yarım limonun suyunu sıkıp, kaseye boşaltıyoruz. Kaseye biraz soğuk su dökerek terbiyenin kıvamını açıyoruz. Tenceredeki sıcak sudan kepçe ile alarak terbiyenin üzerine boşaltıyoruz. Terbiyenin kıvamı ılıdıktan sonra tencereye boşaltıyoruz.

Sürekli karıştırıyoruz. Çorbanın kıvamına göre sıcak su ekliyoruz. Kaynamaya bırakıyoruz. Çorbanın tadına bakıp, tuz ekleyebilirsiniz. Pişen ve kıvamını alan çorbamızı servis kâsesine boşaltıyoruz. Ayrı bir tarafta tavaya tereyağını alıyoruz! Tereyağı eridikten sonra nane serpiyoruz.

Ocağın altını kapatıyoruz. Servis kâsesindeki çorbanın üzerine naneyi sosu gezdirerek döküyoruz. Anadolu çorbamızı sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

anadolu çorbası tarifi, oktay usta anadolu çorbası, pratik  anadolu çorbası, kolay anadolu çorbası, çorba tarifleri, oktay usta çorba  tarifleri, yemek sepeti, yemek oyunları, anadolu çorbası yapılışı, anadolu  çorbası nasıl yapılır, oktay usta anadolu çorbası tarifi, anadolu çorbasi tarifleri, anadolu çorbası tarifi  tarifleri, anadolu çorbası tarif, yemek tarifleri anadolu çorbası, anadolu  çorbası tarifleri, tutmaç çorbası, bekir salim nerede, bekir salim kiminle,  babacanlar kimdir, babacanlar nerede, patatesli ısırgan çorbası tarifi, rasim köroğlu kimdir, oktay usta ve bekir  salim, rasim köroğlu nerede, oktay usta ve rasim köroğlu, bekir salim kimdir,  kolay çorba tarifi, köfteli çorba tarifi, yayla çorba tarifi, resimli çorba  tarifi, çorba tarifi oktay usta, yoğurtlu soğuk çorba tarifi, soğuk çorba  tarifi oktay usta, meyaneli tavuklu şehriye çorbası tarifi, kek tarifleri, börek tarifleri, tatlı tarifleri, oktay usta  ve yeşil elma, kure.tv

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker