Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tatlı Tarifleri


Geniş ve yayvan bir çelik tereyağını tencereye alıyoruz. Üzerine biraz da sıvıyağ döküyoruz.
İrmik Helvası Tarifi

Tereyağı erimeden üzerine irmiği ekliyoruz. Dolmalık fıstığı da ilave ediyoruz. 
İrmik Helvası Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

125 Gram Tereyağı
2,5 Su Bardağı İrmik
1 Paket Dolmalık Fıstık
Yarım Çay Bardağı Sıvıyağ
Şerbeti İçin:
2 Su Bardağı Süt
2,5 Su Bardağı Toz Şeker
1 Su Bardağı Su
Üzeri İçin:
Tarçın
Servisi İçin:
Dondurma

 
Hazırlanışı:
 

Geniş ve yayvan bir çelik tereyağını tencereye alıyoruz. Üzerine biraz da sıvıyağ döküyoruz.

Tereyağı erimeden üzerine irmiği ekliyoruz. Dolmalık fıstığı da ilave ediyoruz. Tahta kaşıkla karıştırarak kavuruyoruz. Burada önemli bir nokta belirtmek gerekirse; dolmalık fıstıkların yanmaması için irmikle birlikte tencereye alıp, kavuruyoruz.

Ayrı bir tarafta da ayrı bir tencereye sütü, suyu ve şekeri boşaltıyoruz. Şerbeti kısık ateşte kaynamaya bırakıyoruz. İrmik ve dolmalık fıstıklar kavrulduktan sonra üzerine kaynayan şerbetimizi döküyoruz. Buhara dikkat ediyoruz.

İrmik helvası şerbetini çektikten sonra ocağın altını kapatıyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak demlenmesini sağlıyoruz. Geniş bir kaseye buzdolabı poşetini açarak seriyoruz. Üzerine kıvamını alan helvanın yarısından fazlasını boşaltıp, bastırıyoruz.

Üzerine dondurma koyuyoruz. Kalan helvayı da üzerine boşaltıp, bastırıyoruz. Bu şekilde hazırladığımız helvamızı düz bir servis tabağına ters çeviriyoruz.

Buzdolabı poşetini dikkatlice çıkartıyoruz. Helvamızın üzerine tarçın serpiyoruz. Biraz da dondurma yerleştiriyoruz. Helvamızı servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

irmik helvası tarifi, oktay usta irmik helvası tarifi, irmik helvası tarifi oktay usta, kolay irmik helvası tarifi, irmik helvası tarifi oktay usta, oktay ustadan irmik helvası tarifi, değişik tatlı tarifleri, sütlü irmik helvası tarifi, irmik helvası tarifi resimli, irmik tatlısı, un helvası tarifi, oktay usta, ersen dadaşlar kimdir, basit irmik helvası yapımı, kağıt helva pastası, güzel irmik helvası tarifi, yemek sepeti, kolay irmik helva tarifi, ipek tuzcuoğlu kimdir, kolay irmik helvası tarifi sütsüz, irmik helvası yemek tarifi, kolay irmik tatlısı, tatlı tarifi, irmik helvası kolay tarif, şerbetli tatlı tarifi, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, küre tv, sütlü tatlı tarifi, kolay tatlı tarifi, ersen dadaşlar nerede, pasta tarifi, tavuk göğsü tatlı tarifi, tatlı tarifi oktay usta, çikolatalı kaşık helvası, iyi kolay tatlı tarifi, resimli sütlü tatlı tarifi, muhallebi tarifi, sütlaç tarifi, ipek tuzcuoğlu nerede, sütlü irmik tatlısı, ersen dadaşlar ve eski şarkıları, tatlı tarifleri, sütlü tatlı pişirme süresi, sütlü tatlı yemek tarifi, sütlü tatlı tarifi oktay usta, sütlü irmik tatlısı oktay usta, beyaz un helvası, sütlü tatlılar, sütlü bisküvili irmik tatlısı, sütlü irmik tatlısı tarifi, sütlü irmik helvası, sütlü irmik tatlısı tarifi resimli, kakaolu sütlü irmik tatlısı, ipek tuzcuoğlu ve tv programı, irmik helvası, tatlı tarifleri, pratik tatlı tarifleri, şerbetli tatlı tarifleri, sütlü tatlı tarifleri, kolay tatlı tarifleri, tatlı tarifleri oktay usta, kurabiye tarifleri, pasta tarifleri, resimli tatlı tarifleri

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker