Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Tavuklu Yemek Tarifleri


Patates ve kerevizlerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.
Terbiyeli Sebzeli Tavuk Tarifi

Tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Daha sonra üzerine kuşbaşı tavuk etlerini alıyoruz. Kavuruyoruz. 
Terbiyeli Sebzeli Tavuk Tarifi
 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Patates
700 Gram Tavuk Kuşbaşı
2 Adet Kereviz
1 Adet Yumurta
10 Arpacık Soğan
2 Adet Havuç
2 Yemek Kaşığı Yoğurt
1 Yemek Kaşığı Un
Yarım Limon
Zeytinyağı
Karabiber
Tuz
Su

 
Hazırlanışı:
 

Patates ve kerevizlerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Havucun da kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.

Tencereye biraz sıvıyağ döküyoruz. Daha sonra üzerine kuşbaşı tavuk etlerini alıyoruz. Kavuruyoruz. Tavuk etleri kavrulduktan sonra üzerine arpacık soğanları ekliyoruz. Kavuruyoruz.

Soğanların rengi değiştikten sonra doğradığımız havuçları ilave ediyoruz. Kavuruyoruz. Tencereye sıcak su döküyoruz. Tenceredeki su kaynadıktan sonra üzerine kereviz ve patatesleri de ilave ediyoruz. Tuz serpiyoruz.

Tencerenin kapağını kapatarak kısık ateşte pişmeye bırakıyoruz. Bu arada yemeğimizin terbiyesini hazırlamaya başlıyoruz. Bir kaseye unu boşaltıyoruz. Üzerine yumurta sarısını alıyoruz. Yoğurdu ekliyoruz.

Limonu suyunu da döküyoruz. Karıştırıyoruz. Az soğuk su ekleyerek kıvamını açıyoruz. Daha sonra tencerede kaynayan sıcak sudan kepçe ile alarak terbiyenin üzerine döküyoruz. Bu arada da sürekli karıştırıyoruz.

Terbiyenin kıvamı ılıdıktan sonra tencereye boşaltıyoruz. Karıştırmaya devam ediyoruz. Karabiber serpiyoruz. Yemeğimizi pişmeye bırakıyoruz. Pişen yemeğimizi servis tabağına alıyoruz.

Üzerine ince kıyılmış kereviz yapraklarını serpiyoruz. Yemeğimizi sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

terbiyeli sebzeli tavuk tarifi, oktay usta terbiyeli sebzeli tavuk tarifi, terbiyeli sebzeli tavuk tarifi oktay usta, fırında sebzeli tavuk tarifi, fırında sebzeli tavuk tarifi oktay usta, sebzeli tavuk yemekleri, sebzeli tavuk yapılışı, fırında sebzeli tavuk yemekleri, sebzeli tavuk tarifleri, semra güzel kimdir, oktay usta ve yeşil elma, güveçte sebzeli tavuk, pratik soslu tavuk, gülçin hatıhan kimdir, sebzeli tavuk tarif, sebzeli tavuk tarifi, tavuk yemekleri tarifi resimli, sebzeli tavuk yemekleri oktay usta, tavuk sote oktay usta, yemek oyunları, ramazan yemekleri oktay usta, tavuk yemekleri tarifi, kolay tavuk yemekleri, pilavlı fırın tavuk, semra güzel nerede, etli yemek tarifleri, tatlılar, sütlü tatlılar, etli yemek tarifleri, tavuk yemekleri, pratik tavuk yemekleri, fırında tavuk yemekleri, fırında tavuk, tavuk sote, fırında tavuk, tavuk yemekleri oktay usta, yemek sepeti, gülçin hatıhan nerede ,tavuk sote, kolay tavuk yemekleri oktay usta, kolay tavuk yemekleri resimli, güzel tavuk yemekleri, tavuk yemekleri tarifi, köri soslu tavuk, makarnalı tavuk şöleni, pratik tavuk yemekleri tarifi, küre tv, murat tavlı nerede, bütün tavuk yemekleri tarifi, değişik fırın yemekleri, fırında tavuk yemekleri tarifi, tavuk yemekleri tarifi resimli, murat tavlı ve yeni dizisi, oktay ustadan tavuk yemekleri tarifi, soslu tavuk yemekleri tarifi, basit tavuk yemekleri tarifi

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker