Oktay Usta Yemek Tarifleri

Ana Sayfa > Yemek Tarifleri > Sebze Yemeği Tarifleri


Patlıcanların kabuklarını alacalı soyuyoruz. 1 parmak kalınlığında halka halka doğruyoruz.
Patlıcan Musakka Tarifi

Geniş bir kaseye doğradığımız patlıcanları alıyoruz. Üzerini örtecek kadar su dolduruyoruz. 

Patlıcan Musakka Tarifi

 
Malzeme Listesi
 

1 Adet Soğan
2 Adet Domates
150 Gram Kıyma
3 - 4 Adet Yeşil Biber
2 Adet Patlıcan
1 Diş Sarımsak
Karabiber
Sıvıyağ
Tuz

 
Hazırlanışı:
 

Patlıcanların kabuklarını alacalı soyuyoruz. 1 parmak kalınlığında halka halka doğruyoruz.

Geniş bir kaseye doğradığımız patlıcanları alıyoruz. Üzerini örtecek kadar su dolduruyoruz. Tuz serpiyoruz. 5-10 dakika kadar bekletiyoruz. Böylece patlıcanın acısı çıkacaktır.

Ardından patlıcanları iyice yıkayıp, suyunu süzdürüyoruz. Kuruluyoruz. Geniş bir tavaya patlıcanları kızartmak için sıvıyağ dolduruyoruz. Yağ kızdıktan sonra kuruttuğumuz patlıcanları alıyoruz.

Kızartıyoruz. Kızarttığımız patlıcanları geniş ve yayvan bir tencereye diziyoruz. Ayrı bir tarafta soğanları küp küp doğruyoruz. Biberlerin iç çekirdeklerini ayıklıyoruz. Doğruyoruz. Sarımsağı da ince kıyıyoruz. Domateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz.

Tavaya biraz sıvıyağ döküyoruz. Üzerine doğradığımız soğan, sarımsak ve biberleri alıyoruz. Kavuruyoruz. Sebzeler kavrulduktan sonra üzerine kıymayı ilave ediyoruz. Kavurmaya devam ediyoruz.

Kıymada kavrulduktan sonra üzerine domatesleri ekliyoruz. Biraz da su ekleyip, pişmeye bırakıyoruz. Kıymalı harcımız piştikten sonra tuz ve karabiber serpiyoruz. Ocağın altını kapatıyoruz. Tenceredeki patlıcanların üzerine harcımızı gezdirerek döküyoruz.

Biraz da sıcak su ekliyoruz. Tencerenin kapağını kapatarak bir müddet pişiriyoruz. Yaklaşık olarak 5 dakika kadar pişirdikten yemeğimiz sıcak olarak servise hazırlıyoruz.

 
Etiketler: Bu tarifi arama motorunda nasıl bulurum
 

patlıcan musakka tarifi, patlıcan musakka tarifi oktay usta, oktay usta patlıcan musakka tarifi, fırında patlıcan musakka tarifi, patlıcan yemekleri, patlıcan oturtma, patlıcan musakka nasıl yapılır, yemek oyunları, oktay usta ve yeşil elma, imam bayıldı tarifi, patlıcan musakka tarifi resimli, karnıyarık tarifi, patlıcan musakka tarifi oktay usta, etli patlıcan yemekleri, patlıcan musakka, etsiz patlıcan yemekleri, patlıcan salatası, fırında soslu sebze kızartması, tavuklu yemek tarifleri, salata tarifleri, aperatif yemek tarifleri, kabak yemekleri, yemek tarifleri, fırında patlıcan yemekleri, yemek sepeti, kıymalı patlıcan yemekleri, patlıcan oturtma, patlıcan yemekleri, fırında patlıcan musakka, patlıcan kebabı, patlıcan musakka tarifi, imam bayıldı, patlıcan yemeği, değişik yemek tarifleri, oktay usta patlıcan musakka, kekikli fırında sebze, fırında patlıcan musakka oktay usta, kızartmadan fırında patlıcan musakka, patlıcan musakka yapmanın püf noktaları nelerdir, fırında patlıcan kebabı, sebze yemekleri, etli yemek atrifleri, kolay patlıcan yemeği, sizden gelen yemek tarifleri, fırında patates, fırında patlıcan musakka tarifi, salatalar, mezeler, fırında patlıcan musakka tarifleri, pratik sebze yemekleri, tatlılar, fırında beşamelli sebzeli tavuk, diyet yemek tarifleri, pratik fırında patlıcan musakka, oktay usta patlıcan oturtma, oktay usta patlıcan yemekleri, küre tv, özel gün yemek tarifleri, patlıcan oturtma, oktay usta patlıcan kebabı, resimli patlıcan musakka tarifi, patlıcan yemekleri, oktay usta yemek tarifleri, patlıcan musakka tarif

 
Geri      Ana Sayfa      
Oktay Usta Yemek Tarifleri
Kimseyokmu Dernegi
Geriİleri
#
Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Checker